Maseczka z jajka i oliwy na porost włosów

Maseczka z jajka na włosy. Jajka są obecne w polskich domach od zawsze, nie wyobrażamy sobie gotowania i pieczenia bez tego popularnego i jakże taniego produktu. A czy wiecie, że z jajka można zrobić rewelacyjną odżywkę do włosów? Metoda ta była znana już naszym prababkom, babkom i stosowana prze wiele lat.

Maseczka jajeczna na włosy – właściwości

Odkryłam genialną miksturę na szybki porost włosów!

Nie tylko kosmetyki z drogerii czy apteki są pomocne we wzmacnianiu włosów — doskonale nadają się też do tego niektóre naturalne maseczki przygotowywane ze składników spożywczych. Warunkiem efektywności terapii jest jednak konsekwencja — mikstury powinny być nakładane na włosy i skórę głowy regularnie, najlepiej raz lub dwa razy w tygodniu. Jeśli twoje włosy nadmiernie wypadają, przerzedziły się i znajdujesz ich coraz więcej na poduszce, ubraniach czy szczotce, w pierwsze kolejności sprawdź, czy problemem nie są zaburzenia hormonalne lub kłopoty z tarczycą. W takich przypadkach nie pomogą żadne maski, wcierki czy odżywki — najpierw należy wyleczyć chorobę podstawową. W tym celu udaj się do lekarza i poproś o wykonanie odpowiednich badań z krwi. Wypadanie włosów to tylko jeden z objawów choroby!

Jajka przydają się nie tylko w kuchni. To ulubiony, naturalny kosmetyk naszych babć, ciotek i mam. Zarówno białko, jak i żółto jajka wpływają zbawiennie na kondycję włosów. Stosowane regularnie pomagają zwiększyć objętość, pozbyć się łupieżu, zmiękczyć i nawilżyć włosy. Jajka można stosować bezpośrednio na włosy, dodawać do szamponów lub przyrządzać własne maseczki. Zobacz babcine przepisy na skuteczne maski do włosów z jaj.

Maseczka z żółtka to domowy sposób na pielęgnację włosów, zwłaszcza zniszczonych, pozbawionych blasku, matowych i osłabionych. Żółtko jajka można stosować bezpośrednio na włosy, np. Żółtko na włosy to sposób na domową pielęgnację kosmyków. Maseczki do włosów, w zależności od potrzeb, można łączyć z innymi składnikami, takimi jak: oliwa, olejek rycynowy , jogurt naturalny, miód, które wzmocnią działanie domowej odżywki. Maseczka na włosy z jajka to skuteczny sposób na pielęgnację zniszczonych, suchych, łamliwych i pozbawionych blasku kosmyków. Jaja są bogatym źródłem lecytyny zapobiegającej wypadaniu włosów , a także białka, które nawilża, wzmacnia oraz dodaje objętości.

Komentarze

Copra

Vanilla_Icy

Jak szybko zapuścić włosy?

Flexz

Jajka to nie tylko przysmak w kuchni, ale też doskonały składnik wielu domowych kosmetyków. Szczególnie popularna jest maseczka z jajka na włosy, którą uwielbiały nasze babcie.

Yury_md

Zostaw swoją myśl