Nadmierne wypadanie włosów po ciąży

Przez dziewięć miesięcy ciąży zdążyłaś się przyzwyczaić, że twoje włosy są gęste i lśniące. Dlatego gdy po porodzie nagle zaczynają wypadać, wpadasz w panikę. Niepotrzebnie, bo wypadanie włosów po ciąży to zjawisko normalne i wkrótce minie. Ten problem ma każda młoda mama. Około trzeciego miesiąca po urodzeniu dziecka włosy zaczynają wypadać.

Kondycja włosów i skóry świadczy o stanie zdrowia. Jeżeli podczas obserwacji głowy zauważysz przerzedzające się włosy, to sygnał ostrzegawczy organizmu.

Adam 7 marca Problemy 3 komentarze Wyświetlenia. Wypadanie włosów po ciąży to defekt, który dosięga niemal każdą kobietę. Jak zapobiec nadmiernej utracie włosów po porodzie? Co stosować?

kwas foliowy na wypadajace wlosy

Wypadanie włosów po przebytej ciąży jest jednym z najczęściej spotykanych przyczyn wypadania włosów. W ciąży, zależnie od trymestru występują najczęściej korzystne zmiany we wzroście włosów. Często możemy się nacieszyć bardziej gęstymi i grubszymi włosami, niestety zjawisko to jest przejściowe. Pod wpływem działania dużego stężenia estrogenów w drugiej połowie ciąży dochodzi do przedłużenia fazy anangenowej fazy wzrostu włosów, które pozostając w tej fazie wyraźnie gęstnieją. Proces ten jest odwracalny. Po rozwiązaniu stężenie estrogenów zmniejsza się i większość mieszków włosowych przechodzi gwałtownie do fazy katagenu spoczynku i telogenu wypadania. Skutkuje to zwiększonym wypadaniem włosów, a czasem nawet łysieniem poporodowym. Zwiększona utrata włosów zwykle jest bardzo wyraźna, ponieważ tracimy te, które naturalnie  wchodzą w fazę telogenu i te, które powinny wypaść w czasie ciąży.

Wypadanie włosów po ciąży wynika z działania hormonów niezbędnych do utrzymania ciąży i porodu. Chociaż organizm zwykle szybko wraca do równowagi, to wypadające włosy po ciąży często są dla młodych mam dużym problemem. Włosy można wzmocnić, zmieniając dietę i suplementując witaminy. W ciąży włosy kobiety są lśniące i wyjątkowo gęste. Wypadające włosy po ciąży to zjawisko zupełnie normalne, które mija po około 6—9 miesiącach od porodu. U niektórych kobiet proces ten jest krótki i niemal niezauważalny, u innych włosy wypadają garściami.

Komentarze

wer_wolf

Włosy wypadają naturalnie — po zakończeniu naturalnego cyklu wzrostu.

alouette

hpk

Zostaw swoją myśl