Nadmierne wypadanie włosów po narkozie

nadmierne wypadanie włosów po narkozie

wypadanie wlosów po narkozie

Przeprowadzone badania wykazały, iż zaburzenia krążenia mogą mieć związek z wystąpieniem łysienia. Tomasz Wasyłyszyn, specjalista wenerologii i dermatologii, opowiada o tej przypadłości, poruszając także temat choroby Reynoldsa.

Nie pamiętasz hasła. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Od jakiegoś czasu wypadają mi włosy. Chciałam zapytać, czy jest to możliwe po narkozie?

Przeglądając dostępne publikacje o współcześnie stosowanych anestetykach nie sposób znaleźć informacji mówiącej o takim powikłaniu. Jednak nie można tego całkowicie wykluczyć — zapewne mogą wystąpić jednostkowe wyjątkowe przypadki takiej reakcji organizmu na podane środki, choć prawdopodobieństwo jest bardziej niż minimalne. Najczęstszym jednak powodem czasowego, wzmożonego wypadania włosów jest stres wynikający ze świadomości pacjenta o zbliżającej się ingerencji chirurgicznej, operacji. Kolejną z przyczyn może być ułożenie pacjenta na stole operacyjnym. Ma to znaczenie szczególnie przy długich zabiegach. Długotrwały ucisk na tylną część głowy przy ułożeniu pacjenta na wznak może spowodować chwilowe pogorszenie ukrwienia tej okolicy, co bezpośrednio przełoży się na stan włosów. Dlatego podczas wielogodzinnych zabiegów pod głowę pacjenta podkłada się żelową poduszeczkę, która ma za zadanie minimalizować ucisk na potyliczną część głowy.

Trądzik objawia się nieestetycznymi krostami, które pojawiają się najczęściej na twarzy. Niektórzy nie zwracają jednak na to uwagi i bagatelizują problem. Obejrzyj film i dowiedz się, dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku. Leki, ale rowniez stres, rozumiany takze jako ingerencja w organizm moga byc przyczyna wypadania wlosow. Kazda wiec operacja, moze skutkowac tzw. Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.

Komentarze

Wypadanie włosów jest procesem fizjologicznym. Włosy wypadają nam każdego dnia, jest to widoczne szczególnie podczas ich czesania i mycia.

iweblink

Post autor: Sucharki z Myszkami » wt lip 01, Post autor: Padre Morf » wt lip 01,

wayly

Witam, 2 lata temu przeszłam operację, oczywiście zabieg był wykonywany pod narkozą.

TimLogon

Zostaw swoją myśl