Najczęstsze przyczyny wypadania włosów

najczęstsze przyczyny wypadania włosów

Wypadanie włosów jest zjawiskiem normalnym i jest konsekwencją naturalnego cyklu życia włosów. Dziennie możemy tracić od 50 a nawet do włosów. Nawet jeśli wydaje nam się, że tracimy dość dużą ilość włosów, nie ma powodu do niepokoju. Dopóki trwa zdrowy wzrost włosów — ich gęstość pozostanie stabilna.

Weryfikując problem nadmiernego wypadania włosów pod kątem statystycznym, można śmiało stwierdzić, że ponad połowa kobiet i mężczyzn w Polsce cierpi na intensywne wypadanie włosów. Objawia się to nie tylko mniejszą objętością włosów, ale ma także dalej idące aspekty zdrowotne — od utraty pewności siebie i niskiej samooceny po poważne problemy natury hormonalnej. Nadmierne wypadanie włosów może być spowodowane przez brak minerałów i witamin w organizmie, ale również nieco poważniejszych w skutkach kłopotów ze zdrowiem, których najmniej poważnym i zarazem pierwszym objawem może być zmniejszenie gęstości włosów na głowie.

Pierwsze objawy łysienia androgenowego mogą wystąpić w młodym wieku. Codziennie w sposób naturalny wypada nam do włosów — najczęściej tracimy je w trakcie czesania i mycia. Nasze obawy powinna wzbudzić dopiero sytuacja, gdy zobaczymy, że włosów ubywa znacznie więcej i postępuje to w sposób długotrwały. Każdy włos rośnie przez kilka lat, a następnie wypada, by na jego. Cykl wzrostowy poszczególnych włosów u ludzi, w przeciwieństwie do zwierząt, nie jest zsynchronizowany, dlatego nie występuje u nas zjawisko linienia. Składa się on z trzech faz — anagenu, katagenu i telogenu.

Miliony ludzi na całym świecie doświadczają problemu utraty włosów. Przyczyn wypadania włosów jest wiele, podobnie jak sposobów leczenia tego schorzenia. Najważniejszymi działaniami są właściwe zdiagnozowanie przyczyny problemu i szybkie podjęcie spersonalizowanego leczenia. Do postawienia diagnozy konieczne są przeprowadzenie szczegółowego wywiadu medycznego, trichoskopii, analiza aktualnych badań morfologicznych. Nadmierne wypadanie włosów jest bardzo często efektem poważnych zaburzeń wewnątrzustrojowych czy niedoborów, dlatego tego problemu nie należy bagatelizować. Wypadanie włosów może powodować stopniowe ich przerzedzanie, jak również w wielu przypadkach zupełne wyłysienie. Są wskaźnikiem jakości odżywienia, niektórych chorób, zatrucia pokarmowego, przyjmowanych leków, zaburzeń hormonalnych, a więc czynników, które mogą wpłynąć negatywnie na ich wzrost. O istnieniu patologii w organizmie poza nadmiernym wypadaniem, świadczy również zmiana grubości, struktury i zabarwienia łodygi włosa. Czym tak naprawdę jest włos? Dlaczego włosy nadmiernie wypadają?

Komentarze

drisch

konti

Zostaw swoją myśl