Niedobór estrogenów a wypadanie włosów

Większość wymieniłabym u siebie, tylko jak określić, co przeważa? Wszystkiego naraz wyeliminować się nie da, niestety :P. Byłam ciekawa ile jest faktycznie tych przyczyn wypadania włosów. Ale wbrew pozorom można część rzeczy wyeliminować i ograniczyć do jakiegoś "prawdopodobnego" zbioru. Stres zawsze wzmaga wypadanie włosów, ale z tego co wiem to też negatywnie wpływa na choroby skórne. Zresztą, na co stres źle nie wpływa?

Wypadanie włosów u kobiet - jak sobie poradzić? - Iwona Wierzbicka - Porady dietetyka klinicznego

Miliony ludzi na całym świecie doświadczają problemu utraty włosów. Przyczyn wypadania włosów jest wiele, podobnie jak sposobów leczenia tego schorzenia. Najważniejszymi działaniami są właściwe zdiagnozowanie przyczyny problemu i szybkie podjęcie spersonalizowanego leczenia.

Strona główna » Badania zdrowotne » Estrogeny, progesteron — kobiece hormony. Problemy z hormonami żeńskimi to temat rzeka. Pokłóciłaś się z facetem? Nie masz energii? No pewnie, że to też przez hormony. Choć można to obrócić w żart, objawy zaburzeń hormonalnych bywają bardzo poważne i uciążliwe. Dowiedz się, jaką rolę w Twoim organizmie pełnią hormony żeńskie i jak przejawia się ich zbyt niski lub zbyt wysoki poziom. I słusznie, jednak w Twoim organizmie buzuje cała hormonalna ekipa. Do estrogenów należą: estradiol, estron oraz estriol u kobiet nie będących w ciąży jest on produktem rozpadu dwóch poprzednich. Do hormonów jajnikowych należą także gestageny progesteron , androgeny testosteron oraz hormony niesterydowe relaksyna.

Jest jednym z najważniejszych żeńskich hormonów. Jego niedobór prowadzi do zaburzeń menstruacyjnych, tycia, a nawet niepłodności. Sprawdźmy, jaki wpływ na nasz organizm ma progesteron. Progesteron, zwany także luteiną, wytwarzany jest przez ciałko żółte i jajniki, a w okresie ciąży przez łożysko.

Komentarze

Exty

rivale

Zostaw swoją myśl