Łojotok głowy wypadanie włosów

Łojotok to stan, któremu towarzyszy wzmożone wydzielanie łoju na powierzchnię skóry, najwyraźniej w okolicach z największą ilością gruczołów łojowych jak owłosiona skóra głowy, fałdy nosowo — policzkowe, czoło, nos okolica mostka czy międzyłopatkowa. Łojotok sam w sobie nie jest jednostką zagrażającą życiu, natomiast ma wpływa na walory estetyczne, obniża jakość życia, a jeśli przewlekle występuje na skórze głowy, może doprowadzić do utraty włosów. Wydzielanie łoju waha się w zależności od wielu, gwałtownie wzrasta w okresie pokwitania, po czym zmniejsza się powoli, wyraźniej u kobiet. Należy zapamiętać, że łojotok stanowi podłoże do rozwoju chorób owłosionej skóry głowy — łupież łojotokowy, łojotokowe zapalenie skóry, także skóry gładkiej — trądzik i trądzik różowaty. Łojotok skóry głowy, czyli wzmożona praca gruczołów łojowych jest czymś zupełnie innym niż nadpotliwość — wzmożona praca gruczołów potowych.

Łojotokowe zapalenie skóry to przykra dolegliwość. Objawia się niepokojącymi zmianami w obrębie skóry głowy. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat tego schorzenia. Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników. Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:.

Komentarze

Nie pamiętasz hasła.

eleazar

MizGuilsusasp

Łojotok w ostatnich latach stał się bardzo popularnym i dotkliwym schorzeniem. Główna przyczyna to geny i hormony, jednak w ostatnim czasie możemy uznać łojotok za chorobę cywilizacyjną.

pilot_mick

Zostaw swoją myśl