Olej konopny na wypadające włosy

olej konopny na wypadające włosy

Wiesiołek, niepozorna roślina pochodząca z Ameryki Północnej oraz Południowej, już wiele lat temu zyskała ogromną popularność w medycynie. Właściwości oleju uzyskiwanego z jej łodyg, mają pozytywny wpływ na funkcjonowanie organizmu człowieka, mogą leczyć niektóre choroby, a w pewnych przypadkach ograniczać ryzyko pojawienia się różnych zaburzeń zdrowotnych. Dodatkowo stosuje się również naturalny olej z wiesiołka na włosy i jego rosnąca popularność w dzisiejszych czasach nie jest tylko przypadkiem. Wypadanie włosów dotyka bowiem coraz młodszych ludzi, stanowiąc dla wielu z nich problem, z którym trudno się pogodzić.

Olejowanie włosów to najlepszy sposób na szybką poprawę włosów! Jaki olej na włosy powinnaś stosować dla najlepszych efektów i jak olejować włosy — zobacz wpis! Przede wszystkim, przy olejowaniu włosów ważny jest umiar! Kochana, wiem po sobie niestety że z olejowaniem włosów można łatwo przesadzić. Bez względu na to, jaki stosujesz olej na włosy — stosuj go umiarkowanie. Co to znaczy? Zaledwie kilka kropel oleju nakładaj na same końce, lub — gdy chcesz poprawić kondycję włosów na całej długości nie więcej niż dwie łyżki stołowe. Jak sama nazwa wskazuje zabieg olejowania polega na rozprowadzeniu oleju na mokre włosy czasami na maskę lub odżywkę. Jak już wspomniałam wyżej, wybrany olej stosujesz na całą długość włosów lub tylko końcówki. Następnie zakładasz foliowy czepek lub ręcznik na mokre włosy i trzymasz olej około 40 minut — do 3 godzin.

Olej kokosowy możesz używać jako odżywkę przed myciem. Wystarczy wmasować go w suche włosy i pozostawić na ok 1 godz, lub dłużej; po czym zmyć delikatnym szamponem. Olej kokosowy wmasowany we włosy przed ich myciem hamuje penetrację włosów przez wodę, zapobiegając odchylaniu się łusek otoczki włosa. Zaraz, zaraz… jakich łusek? Olej kokosowy zastosowany przed myciem, może przenikać głębiej do kory włosa dostarczając tam składniki odżywcze i pielęgnacyjne.

Komentarze

Vitek21

Wielofunkcyjność oleju kokosowego sprawia, że jest on jednym z najczęściej wybieranych przez kobiety kosmetykiem. Mając go w łazience, zastępujemy wszystkie preparaty jednym — naturalnym, a przy tym bardzo skutecznym.

Lurk

Zwerty

Zostaw swoją myśl