Osocze bogatopłytkowe na wypadanie włosów opinie

osocze bogatopłytkowe na wypadanie włosów opinie

W ostatnich latach zabiegi odmładzające cieszą się coraz większą popularnością. Poszerza się także oferta klinik medycyny estetycznej. Jedną z często wybieranych opcji jest zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego.

Dla wielu z nich utrata włosów jest nie tylko defektem kosmetycznym, ale i powodem zaniżonej samooceny i kompleksów. By ukryć przerzedzenie fryzury, stosują różne sposoby, począwszy od farmakologii, specjalistycznych maści i suplementów, a skończywszy na transplantacji włosów. Nie każdego stać na poddanie się drogim zabiegom przeszczepiania włosów, z kolei metody zachowawcze nie zawsze okazują się skuteczne. Takim osobom z pomocą przychodzi nowoczesna medycyna, oferująca terapię z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego Platelet-Rich Plasma, PRP , czyli preparatu uzyskiwanego z własnej krwi pacjenta. Osocze bogatopłytkowe od ponad 30 lat z powodzeniem stosuje się w ortopedii, chirurgii i innych dziedzinach medycyny. Od niedawna innowacyjna receptura jest wykorzystywana również w terapii ludzi zmagających się z łysieniem. Jak twierdzą eksperci serwisu poradnikzdrowie. Terapia wykorzystująca PRP jest szansą dla ludzi, u których stosowanie różnego typu metod zachowawczych nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. Skuteczność leczenia nadmiernego wypadania włosów z pomocą PRP potwierdzają liczne badania. Ów zespół, pracujący pod kierownictwem doktora Fabia Rinaldiego, przez rok poddawał obserwacji grupę 45 pacjentów cierpiących na łysienie plackowate randomizowane badanie metodą podwójnie ślepej próby.

Komentarze

Witam was czy któraś z was słyszała o czymś takim jak osocze bogatopłytkowe? Jest to nowy chyba sposób na leczenie łysienia.

cbeta101

Forum Łysienie. Rejestracja   Zaloguj.

xmon

Zostaw swoją myśl