Podwyższony progesteron a wypadanie włosów

Układ wewnątrzwydzielniczy -podwzgórze i przysadka mózgowa, tarczyca, przytarczyce, nadnercza, jądra i jajniki, trzustka. Ma 31 lat, od ok. Dermatologicznie, endokrynologicznie, okulistycznie wszystko jest w porządku, co prawda mam lekką niedoczynność tarczycy, ale przyjmuję regularnie euthyrox 25 mg anty TPO, anty TG, usg tarczycy- w porządku.

Wypadanie włosów u kobiet - jak sobie poradzić? - Iwona Wierzbicka - Porady dietetyka klinicznego

Utrata włosów jest całkowicie normalną częścią cyklu wzrostu włosa i jedną z wielu strat, jakie osoba doświadcza podczas starzenia się. Twoje włosy rosną w cyklach od 2 do 8 lat, po czym mieszki włosowe gubią włosy i przechodzą w fazę spoczynku, która trwa około 3 miesięcy; następnie zaczyna się nowy cykl wzrostu włosa. Normalna jest utrata od 50 do włosów dziennie. Włosy te są zastępowane przez nowe, ale wraz z wiekiem ten proces ulega spowolnieniu, utrata staje się bardziej stopniowa i w końcu trwała. Dlatego też, Twoje starzenie się może być przyczyną stopniowej utraty włosów! Ten typ utraty włosów może być częściowo ominięty a nawet zredukowany poprzez zrozumienie mechanizmu wzrostu włosów i ich utraty.

Komentarze

no.Freeman

westfild

Wypadanie włosów na tle hormonalnym? Witam, Dla oceny hormonalnej cyklu estradiol należy wykonać co najmniej raz, pomiędzy 2 a 5 dniem cyklu.

makkintosh

Zostaw swoją myśl