Powody nadmiernego wypadania wlosow

powody nadmiernego wypadania wlosow

Wypadanie włosów to naturalny proces, element życia włosa. Co dzień tracimy około włosów i jeśli jednak tracimy włosów więcej — mówimy już o nadmiernym wypadaniu włosów, a to powinno niepokoić. Poznaj przyczyny nadmiernego wypadania włosów u kobiet.

♚ WYPADANIE WŁOSÓW U KOBIET / JAK I GDZIE SZUKAĆ PRZYCZYNY WYPADANIA WŁOSÓW ♚ EMILIA JUREK ♚

Istnieje wiele czynników powodujących wypadanie włosów. Jednym z najtrudniejszych i zarazem najważniejszym elementów leczenia jest znalezienie przyczyny ich wypadania. Lista przyczyn waha się od podstawowej pielęgnacji i stylu życia do uwarunkowań genetycznych.

Utrata włosów może być również skutkiem gwałtownego spadku wagi lub długotrwałego niewłaściwego odchudzania , a także słabego krążenia w skórze głowy. Włosy osłabiają także czynniki zewnętrzne: wiatr, słońce, promienie uv, mróz, słona i chlorowana woda. Wypadanie włosów może również nasilać nadmierny łojtok, może to być też objaw wielu chorób lub skutek zażywania niektórych leków. Jeśli więc zauważymy, że tracimy zbyt dużo włosów, warto udać się do dermatologa lub trychologa ekspert zajmujący się wyłącznie problemami skóry głowy i włosów. W przypadku, gdy wypadaniu włosów nie towarzyszą inne widoczne objawy, jak np. Wszystko po to, by wykluczyć lub potwierdzić choroby i zaburzenia, których symptomem może być właśnie nadmierne wypadanie włosów. Poznajcie najczęstsze z nich. Aby się przekonać, czy rzeczywiście tracisz zbyt wiele włosów, możesz przeprowadzić mały eksperyment. Pociągnij energicznie ale z wyczuciem, nie brutalnie wybrane pasmo włosów i sprawdź, ile sztuk zostanie ci w dłoni. Jeśli więcej niż siedem - osiem, może to oznaczać, że rzeczywiście masz osłabione włosy.

Komentarze

Ja narazie działam w kierunku hormonów Ciekawie czyta się Twoje posty:.

LowRider

Stres, przemęczenie bardzo osłabia organizm, co może odbić się także na włosach. W okresie dużego narażenia na stres, czy przemęczenia często obserwuje się znaczne osłabienie i wzmożone wypadanie włosów.

peseFeply

Jakie są przyczyny nadmiernego wypadania włosów?

GdR

Zostaw swoją myśl