Przyczyny wypadania włosów u młodych dziewczyn

przyczyny wypadania włosów u młodych dziewczyn

Wypadanie włosów u nastolatków jest bardzo częstą przypadłością. Nie dotyka ono każdego młodego człowieka, dermatolodzy jednak potwierdzają, że często zgłaszają się do nich bardzo młode osoby, które skarżą się na zbytnia utratę włosów. Faktem jest, że w zdecydowanej większości przypadków nastolatki nie mają się czym martwić. Owszem, młodzież ma tendencję do wyolbrzymiana swoich problemów, ale to, że ktoś traci względnie dużo włosów wcale nie oznacza, że postępuje u niego łysienie. Wypadanie kosmyków u nastolatków ma podłoże naturalne i niemal zawsze jest związane z czynnikami hormonalnymi.

Wypadanie włosów

Włosy to nieodzowny element kobiecego wizerunku. Gęste, zadbane i piękne kosmyki zdobią twarz i dodają pewności siebie. Jednak czasami zdarza się, że bujna do tej pory czupryna, zaczyna się przerzedzać. Wypadające garściami włosy, to poważny problem, którego nie należy lekceważyć.

Przyczyny łysienia u kobiet to najważniejsze zagadnienie, z którym powinna zapoznać się każda kobieta borykająca się z wypadaniem włosów. Rozpoznanie przyczyny łysienia jest bowiem najistotniejszym etapem leczenia i tylko właściwa diagnoza może przyczynić się do pokonania problemu. Warto wiedzieć, że kłęby włosów na szczotce, poduszce czy w odpływie prysznica mogą świadczyć zarówno o naturalnym wypadaniu włosów, nieodpowiedniej pielęgnacji jak i o poważnej chorobie. Niestety, nie wszystkie typy łysienia, które dotykają kobiety są uleczalne. Decydujący wpływ na oszacowanie szans na całkowite wyleczenie łysienia ma ustalenie źródła choroby.

Miliony ludzi na całym świecie doświadczają problemu utraty włosów. Przyczyn wypadania włosów jest wiele, podobnie jak sposobów leczenia tego schorzenia. Najważniejszymi działaniami są właściwe zdiagnozowanie przyczyny problemu i szybkie podjęcie spersonalizowanego leczenia. Do postawienia diagnozy konieczne są przeprowadzenie szczegółowego wywiadu medycznego, trichoskopii, analiza aktualnych badań morfologicznych. Nadmierne wypadanie włosów jest bardzo często efektem poważnych zaburzeń wewnątrzustrojowych czy niedoborów, dlatego tego problemu nie należy bagatelizować.

Komentarze

Dmitry H.

Na początku pamiętajmy, że wypadanie włosów jest normalnym etapem w rozwoju włosa. Czas życia włosa wynosi od 2 do 6 lat, przyrasta on około 1 cm co miesiąc i w końcu wypada.

xcorwin

Zostaw swoją myśl