Rak sutka wypadanie włosów

rak sutka wypadanie włosów

Rak piersi a właściwie rak sutka to najczęściej występujący nowotwór złośliwy u Polek. Zagraża szczególnie kobietom powyżej Bardzo ważne jest regularne samobadanie się; dzięki temu ma się szanse na jak najwcześniejsze wykrycie nieprawidłowości i odpowiednią diagnozę. Rak sutka pojawia się także u mężczyzn, jednak zdarza się to bardzo rzadko. Dołącz do Zdrowia na Facebooku!

Rak to pojęcie bardzo ogólne i nieco przestarzałe, bowiem dzisiejsza medycyna wyróżnia setki chorób, które można nazwać nowotworem, ale które same z siebie nie powodują poważniejszych zmian w naszym owłosieniu. W medycynie znanych jest kilka przypadków tej choroby, kiedy nowotwór może sygnalizować swoją obecność poprzez wypadanie włosów. Ponieważ to w jajnikach produkowany jest żeński hormon estrogen, to nagły jego spadek powoduje natychmiastowe uruchomianie produkcji prolaktyny w organizmie. A ta z kolei odpowiada bezpośrednio za nasilone wypadanie włosów i to nasilone.

2. Leczenie raka sutka

WYPADANIE WŁOSÓW! JAK ZAPOBIEGAĆ?

Wypadanie włosów to dolegliwość, która może mieć różne przyczyny. Za wypadanie włosów mogą odpowiadać m. Sprawdź, jakie mogą być przyczyny łysienia.

Nie pamiętasz hasła. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Nie mam jakichś poważnych objawów oprócz wypadania włosów ale martwię się gdyż moja mama też tak traciła włosy i nie miała chemio terapii. Może ktoś z was miał podobny problem proszę o rady. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek. Podgląd Opublikuj. Rozwiń dyskusję.

Komentarze

vSEOk

savio

Mam 65 lat, w r. Przeszłam następujący cykl leczenia: 4 x AC, 12 x Paklitaxel, 18 x herceptyna.

Vigil

Zostaw swoją myśl