Środek na wypadanie sierści u psa

środek na wypadanie sierści u psa

Zobacz ostatnio poruszane tematy na naszym forum - psy - koty - ptaki - gryzonie - znajdź odpowiedź na problem swojego pupila Krakvet. Moderatorzy: Robert A. Post śr lip 18, am. Post śr lip 18, pm. Post sob lip 21, pm.

Forum dla właścicieli psów. kotów i innych zwierząt

Wypadanie sierści u psa - linienie psa

Pies gubi sierść? Jest na to sposób!

Psiaki potrafią doskonale przystosować się do warunków panujących na zewnątrz. To właśnie dlatego jesienią ich futerko staje się grubsze, wiosną zaś dużo rzadsze. W okresach sezonowej wymiany włosa wiele zwierzaków gubi sierść całymi garściami. Niekiedy zdarza się jednak, że czworonogi intensywnie tracą futro niemal przez cały rok.

domowe sposoby na wypadanie włosów cynamon oliwa z oliwy miód

Linienie u psa jest zwykle zupełnie naturalnym procesem. Co zrobić, gdy staje się wyjątkowo uciążliwe i pies gubi sierść bez względu na porę roku? Czy linienie może być oznaką choroby? Zrzucanie sierści u psa następuje przynajmniej dwa razy w roku: jesienią i wiosną. Dla właściciela oznacza to kilka tygodni zmagań z sierścią psa, która wciska się w każdy kąt mieszkania. Linienie u psa jest całkowicie naturalne. W skutek tego procesu na miejscu włosów, które wypadły, wyrasta nowa sierść. Niepokojące jest łysienie, czyli nadmierne wypadanie włosów, linienie przedłużające się lub pojawiające się zbyt często. Zmiana okrywy włosowej związana jest z cyklem pór roku i zmianami temperatury.

Komentarze

Edukacja Wypadanie sierści u psa - sposoby na nadmiernie linienie

Alex0505

Siemię lniane, marchewka czy olej?

Doublekey

Dina

Zostaw swoją myśl