Tabletki antykoncepcyjne na wypadanie włosów

Tummat renkaat, dark wheels

Witam serdecznie! Od około 8 lat przyjmuję tabletki antykoncepcyjne. Kilka razy je odstawiałam, ale na okres około 3 miesięcy. W tym czasie trudno było mi zaobserwować nadmierne wypadanie włosów, gdyż po niecałych 3 miesiącach zaczynałam je znów przyjmować przerwa następowała ze względów moich wyjazdów do pracy za granicę, a nie złego samopoczucia po pigułkach. Brałam je około 5 lat.

jak szybko zahamować wypadanie włosów

Pogląd o tym, że przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych sprawia, że włosy są mocniejsze i szybciej rosną pojawił  się w latach dziewięćdziesiątych, czyli w okresie, gdy te środki medyczne zaczęły stopniowo zapełniać półki. Dziś tą opinię potwierdzają lekarze. Tabletki antykoncepcyjne rzeczywiście pozytywnie wpływają na wzrost i poprawę kondycji włosów, ale pod warunkiem, że zawierają odpowiednio dużą ilość estrogenu, czyli hormonu kobiecego. Należy pamiętać, że nie wszystkie tabletki mają go w swoim składzie, co może powodować efekty odwrotne do działania tych zawierających hormon. Włosy staną się słabe, łamliwe, po prostu stracą swoją moc i siłę, a także intensywność koloru. O możliwości negatywnego wpływu antykoncepcji hormonalnej na kondycję włosów możesz przeczytać w moim osobnym artykule. Podwyższone dawki estrogenu, które trafiają do kobiecego organizmu sprawiają, że niemal wszystkie włosy pozostają w fazie wzrostu, czyli anagenie. Po odstawieniu tabletek poziom estrogenów gwałtownie spada, co jest zjawiskiem podobnym do tego, który występuje po porodzie.

Jeśli włosy wypadają zbyt gwałtownie, fakt ten zaczyna nas martwić. Może to niedobór witamin i minerałów? Może hormony? Jeśli zdarza Ci się zostawić na szczotce zbyt dużo włosów, a fakt ten zaczyna Cię martwić, koniecznie sprawdź tego przyczynę. Może okazać się, że wypadające włosy są skłonnością genetyczną.

Komentarze

Od prawie 5 lat biorę tabletki antykoncepcyjne.

Sotov

Teraphim

Zostaw swoją myśl