Telogenowe wypadanie włosów leczenie

To wcale nie żart! Ale zacznijmy od tego, jak w ogóle włos rośnie i czym jest, bo to ma znaczenie dla zrozumienia tematu. Włos to zrogowaciały wytwór naskórka, o charakterystycznym wydłużonym kształcie. Mają go tylko ssaki, czyli także ludzie. Zbudowany jest z twardego, nierozpuszczalnego w wodzie białka — keratyny, substancji, w której skład m. Włosy wyrastają z zagłębień skóry zwanych mieszkami włosowymi.

Łysienie i wypadanie włosów. Jaką metodę leczenia wybrać?

Wypadanie włosów nie zawsze musi mieć związek z osłabieniem mieszków włosowych. Dobrym przykładem jest łysienie telogenowe, wynikające z zaburzenia naturalnego cyklu faz wzrostu włosa.

popularne posty

Leczenie łysienia kosztuje 28 zł! Nie 50 zł!!!!

Wypadanie włosów to problem, który dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Dzisiaj przyjrzymy się dolegliwości, jaką jest łysienie telogenowe. Jakie są objawy oraz przyczyny i kogo najczęściej dotyka ta choroba? Odpowiemy również na najważniejsze pytanie, jak rozpoznać i leczyć łysienie telogenowe. Włos ludzki żyje w pewnym rytmie i ma swój cykl życiowy, na który składają się trzy fazy.

Mam nadzieję,że pokonasz wypadanie!!! To najgorsze co może człowieka spotkać. Nie wiedziałam,że z paznokci można wyczytać stan włosów. Dzięki za ten wpis, szukałam informacji o wypadaniu telogenowym i nic konkretnego nie mogłam znaleźć Witaj, kiedy przeczytałam twój wpis, poczułam się jakbym czytała o sobie. U mnie włosy wypadają od mnie więcej 2,5 lat. Podejrzewam też jaka jest tego przyczyna. Około 2,5 roku temu odstawiłam stosowanie tabletek antykoncepcyjnych i od tego czasu włosy stopniowo stają się coraz gorsze.

Telogenowe wypadanie włosów pojawia się w bezpośrednim następstwie intensywnego stresu wywołanego na przykład porodem, silną infekcją, przebytym zabiegiem chirurgicznym, czy też doznanym traumatycznym przeżyciem. W przypadku wystąpienia tego rodzaju łysienia większość tych wzrastających części zarostu a także znajdujących się w fazie przejściowej przechodzi od razu w fazę spoczynkową - telogenową. W około trzy miesiące później pojawia się znaczne rozrzedzenie, jednak nie dochodzi raczej do całkowitej ich owłosienia. Charakterystyczne jest to, że w ich miejsce wyrastają nowe, odznaczające się ponownie prawidłowym cyklem rozwoju.

Komentarze

kRt

Zostaw swoją myśl