Włosy wypadają garściami po ciąży

Na początku pamiętajmy, że wypadanie włosów jest normalnym etapem w rozwoju włosa. Czas życia włosa wynosi od 2 do 6 lat, przyrasta on około 1 cm co miesiąc i w końcu wypada. Fizjologicznie ubywa nam — włosów na dzień. Dopiero kiedy zauważymy, że liczba ta wzrasta, a na szczotce zostaje zbyt wiele włosów, należy działać! Możemy wyróżnić kilka, a nawet kilkanaście czynników powodujących gubienie włosów. Czynniki mogą być różne, od błahych do bardzo poważnych, dlatego nie lekceważmy tego stanu.

Jak mieć piękne włosy w ciąży i po porodzie? - Poranek z Położną Kasią #14

Wypadanie włosów po ciąży wynika z działania hormonów niezbędnych do utrzymania ciąży i porodu. Chociaż organizm zwykle szybko wraca do równowagi, to wypadające włosy po ciąży często są dla młodych mam dużym problemem. Włosy można wzmocnić, zmieniając dietę i suplementując witaminy. W ciąży włosy kobiety są lśniące i wyjątkowo gęste. Wypadające włosy po ciąży to zjawisko zupełnie normalne, które mija po około 6—9 miesiącach od porodu. U niektórych kobiet proces ten jest krótki i niemal niezauważalny, u innych włosy wypadają garściami.

Przez dziewięć miesięcy ciąży przyzwyczaiłaś się do wyjątkowo gęstych, lśniących i pięknych włosów. Tymczasem niedługo po porodzie zauważyłaś, że włosy wypadają garściami i zostają na poduszce. Są wyraźnie rzadsze niż w czasie ciąży. Wypadanie włosów zaczyna się najczęściej w trzecim miesiącu po porodzie. Wtedy też osłabiają się twoje paznokcie, a cera przestaje tak pięknie błyszczeć. To trudny czas dla każdej kobiety, zwłaszcza że nocne wstawanie do dziecka i tak nie sprzyja atrakcyjnemu wyglądowi. Czyli nie dość, że chodzisz nieprzytomna i masz sińce pod oczami, to jeszcze wszystkie twoje ciążowe atuty znikają. Paznokcie i cera szybko wrócą do normy, ale co z włosami?

Komentarze

Na co dzień ubywa nam ok. Dzieje się tak, ponieważ włosy na głowie nie są w tej samej fazie: wzrostu anagen , zaniku katagen oraz odpoczynku telogen.

LoaderRu

Podczas ciąży włosy kobiety stają się gęstsze i lśniące. Nic więc dziwnego, że po porodzie, kiedy zaczynają wypadać, świeżo upieczone mamy wpadają w panikę. Wypadanie włosów po ciąży to normalne zjawisko.

AndreS08

Zostaw swoją myśl