Włosy wypadają latem

O przyczynach wypadania włosów mówi dr n. Śmierć włosa przebiega cicho i niezauważalnie. I choć cebulka już obumarła, włos zdobi naszą głowę jeszcze prawie trzy miesiące, zanim wypadnie. Gdy nie odchodzi samotnie, a w licznym towarzystwie, budzi to niepokój i nasuwa pytanie:.

WYPADANIE WŁOSÓW! JAK ZAPOBIEGAĆ?

Miliony ludzi na całym świecie doświadczają problemu utraty włosów. Przyczyn wypadania włosów jest wiele, podobnie jak sposobów leczenia tego schorzenia. Najważniejszymi działaniami są właściwe zdiagnozowanie przyczyny problemu i szybkie podjęcie spersonalizowanego leczenia. Do postawienia diagnozy konieczne są przeprowadzenie szczegółowego wywiadu medycznego, trichoskopii, analiza aktualnych badań morfologicznych. Nadmierne wypadanie włosów jest bardzo często efektem poważnych zaburzeń wewnątrzustrojowych czy niedoborów, dlatego tego problemu nie należy bagatelizować. Wypadanie włosów może powodować stopniowe ich przerzedzanie, jak również w wielu przypadkach zupełne wyłysienie.

Lato to czas odkrywania skóry całego ciała, w tym odsłaniania swoich fryzur. Mimo że obsesyjnie aplikujemy filtry przeciwsłoneczne na twarz, często zapominamy o podobnej ochronie włosów. Tymczasem promienie UV to największy wróg naszych fryzur i główna przyczyna wypadania włosów latem. Dlaczego tak się dzieje i co wspólnego z wypadaniem włosów ma promieniowanie słoneczne? Na czym polega pielęgnacja włosów latem? Mówiąc prosto: promienie słoneczne rozrywają łańcuchy białkowe włosów oraz równie niszczycielko wpływają na osłabienie mieszków włosowych.

Komentarze

Wbrew pozorom, mi w zasadzie pomogły te najtańsze specyfiki. Współczuję z całego serca!

HorusTheOne

Myślałaś, że linieją tylko zwierzęta? No to mamy dla ciebie niespodziankę - ludzie gubią włosy sezonowo tak jak psy i koty.

yulek

a_bel1981

count

Zostaw swoją myśl