Wypadają włosy brak witamin

Miliony ludzi na całym świecie doświadczają problemu utraty włosów. Przyczyn wypadania włosów jest wiele, podobnie jak sposobów leczenia tego schorzenia. Najważniejszymi działaniami są właściwe zdiagnozowanie przyczyny problemu i szybkie podjęcie spersonalizowanego leczenia. Do postawienia diagnozy konieczne są przeprowadzenie szczegółowego wywiadu medycznego, trichoskopii, analiza aktualnych badań morfologicznych.

Kishka zapytał a Ja bym tam stawiał na witaminę A. Niedobór tej witaminy powoduje anemię, której objawem jest wypadanie włosów. B12 uczestniczy w przemianach białek, a w skład struktury włosa wchodzi keratyna białko.

1. Najlepsze witaminy dla włosów

Przyczyny wypadania włosów- rozmowa z trychologiem Magdą Szymczak

Witamina A , czyli tzw. Witamina A wpływa na prawidłowy metabolizm komórek rogowego nabłonka skóry, do których należą także zrogowaciałe komórki macierzy włosa. Deficyt retinolu objawia się bardzo suchymi, słabymi i łamliwymi włosami. Dłuższe utrzymywanie się takiego stanu może doprowadzić do zahamowania wzrostu i wypadania włosów. Główne źródło witaminy A stanowią tkanki zwierzęce np. Poza tym witamina ta znajduje się także w pomidorach, papryce, marchwi, warzywach zielonolistnych itp. Suplementy czy witaminy, czyli jak odżywiać włosy? Równie ważne są witaminy z grupy B. Uczestniczą one bezpośrednio w procesach fizjologicznych wzrostu włosów.

Zobacz mój profil. Zdecydowałam się do Państwa napisać, ponieważ od około 1 miesiąca doskwiera mi pewna, nieco nawet wstydliwa dolegliwość. Otóż moje włosy zaczęły po prostu wypadać i to w dość dużych ilościach. Co prawda nigdy nie były one zbyt bujne, a aby uzyskać efekt puszystości zawsze stosowałam kosmetyki oddające pasmom objętości, jednak teraz widzę, że jest ich naprawdę mało i nawet sprawdzone środki szampon, odżywka i pianka do włosów niewiele są mi w stanie pomóc.

Komentarze

Przez Gość Łysina, Czerwiec 16, w Zdrowie i uroda.

4LF

lune

Fenzin

Zostaw swoją myśl