Wypadające włosy a choroby

Mam 21 lat i od pewnego momentu zauważyłem, że włosy bardzo mi wypadają przy i po myciu. Myję głowę codziennie, ponieważ gdy nie umyję chociaż jednego dnia nie jestem w stanie wytrzymać swędzenia skóry głowy. Następna rzecz - wypadają mi straszne ilość włosów z tylu głowy "gniazdo" , raz udało mi się wyciągać ich 40, lekko je ciągnąc. Za każdym razem gdy wkładam rękę we włosy wyciągam jeden, może dwa, ale jest to za każdym razem. Na poduszce też ich nie zauważam specjalnie, ale najbardziej martwi mnie to, że właśnie wyciągam te włosy i na pewno liczba wypadających włosów w ciągu doby przekracza - co robić?

wypadanie włosów i łamliwe paznokcie

W zależności w jakiej formie są nasze włosy, w podobnym stanie jest nasze zdrowie. Codziennie gubimy około włosów i to zjawisko jest normalne. Na miejsce tych, które wypadają, wyrastają nowe. Czasami utrata włosów może być większa niż podaje norma. Wtedy warto zastanowić się co może być przyczyną nadmiernie wypadających włosów. Wypadanie włosów a choroby to związek, który jest częstą przyczyną łysienia.

Utrata włosów może być również skutkiem gwałtownego spadku wagi lub długotrwałego niewłaściwego odchudzania , a także słabego krążenia w skórze głowy. Włosy osłabiają także czynniki zewnętrzne: wiatr, słońce, promienie uv, mróz, słona i chlorowana woda. Wypadanie włosów może również nasilać nadmierny łojtok, może to być też objaw wielu chorób lub skutek zażywania niektórych leków. Jeśli więc zauważymy, że tracimy zbyt dużo włosów, warto udać się do dermatologa lub trychologa ekspert zajmujący się wyłącznie problemami skóry głowy i włosów. W przypadku, gdy wypadaniu włosów nie towarzyszą inne widoczne objawy, jak np.

Komentarze

Dmi3i

SDK707

Miliony ludzi na całym świecie doświadczają problemu utraty włosów.

Nikolay32

Zostaw swoją myśl