Wypadające włosy na początku ciąży

Wypadanie włosów w ciąży

Dziewczyny czy którejś z Was mocno wypadały włosy na początku ciąży? Już nie wiem co mam robić — włosy były moją dumą, dość gęste, siegające do połowy pleców, a teraz pozostała mi na głowie rozpacz a nie włosy.

Wypadanie włosów po ciąży, czyli jak Lidia zmieniła fryzurę :)

czy sok z czarnej rzepy pomaga na wypadanie włosów

Wypadanie włosów po ciąży wynika z działania hormonów niezbędnych do utrzymania ciąży i porodu. Chociaż organizm zwykle szybko wraca do równowagi, to wypadające włosy po ciąży często są dla młodych mam dużym problemem. Włosy można wzmocnić, zmieniając dietę i suplementując witaminy. W ciąży włosy kobiety są lśniące i wyjątkowo gęste. Wypadające włosy po ciąży to zjawisko zupełnie normalne, które mija po około 6—9 miesiącach od porodu. U niektórych kobiet proces ten jest krótki i niemal niezauważalny, u innych włosy wypadają garściami. W przypadku gdy wypadaniu włosów po ciąży towarzyszy łojotok lub łupież, warto skontaktować się z dermatologiem lub ginekologiem endokrynologiem. Ciąża to duży wysiłek dla organizmu, który wszystkie swoje siły koncentruje na rozwijającym się dziecku. Poziom estrogenów jest w tym czasie podwyższony i to właśnie od niego zależy, w jakiej ilości i jak długo wypadają włosy po ciąży. Aby dowiedzieć się, dlaczego po ciąży wypadają włosy, trzeba zapoznać się z cyklem życia włosa.

Na początku ciąży, kiedy przychodzi okres wymiotowania, zgagi, mdłości pojawiają się czasami problemy z cerą i z włosami. U mnie także tak było. Ma to związek ze zmianami hormonalnymi, które w organizmie kobiety się pojawiają. Zaraz potem, koło 4 miesiąca wiele się zmienia.

Komentarze

TewHoomma

Biryuza

Zostaw swoją myśl