Wypadające włosy po lekach

Przyczyny wypadania włosów- rozmowa z trychologiem Magdą Szymczak

Nadmierne wypadanie włosów to często wstydliwy problem, dotykający zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Wśród przyczyn wymienia się stres, zaburzenia hormonalne, złą dietę, a także używki. Sprawdzonymi domowymi sposobami są maseczki z jajek, oleju rycynowego, oliwy z oliwek. Wypadanie włosów to, poza stanami patologii, normalny proces fizjologiczny. Każdego dnia człowiek traci ok.

Mam 21 lat i od pewnego momentu zauważyłem, że włosy bardzo mi wypadają przy i po myciu. Myję głowę codziennie, ponieważ gdy nie umyję chociaż jednego dnia nie jestem w stanie wytrzymać swędzenia skóry głowy. Następna rzecz - wypadają mi straszne ilość włosów z tylu głowy "gniazdo" , raz udało mi się wyciągać ich 40, lekko je ciągnąc. Za każdym razem gdy wkładam rękę we włosy wyciągam jeden, może dwa, ale jest to za każdym razem. Na poduszce też ich nie zauważam specjalnie, ale najbardziej martwi mnie to, że właśnie wyciągam te włosy i na pewno liczba wypadających włosów w ciągu doby przekracza - co robić? Witam serdecznie, Jeżeli liczba wypadających włosów przekracza na dobę od pewnego okresu czasu, to najwyższa pora na poszukiwania przyczyny dolegliwości. Na pewno wskazana jest wizyta u dermatologa i wyjaśnienie czy schorzenie dermatologiczne nie jest przyczyną objawów, gdyż podaje Pani świąd skóry. Po drugie wskazane jest wykonanie chociaż podstawowych badań laboratoryjnych - wskazane jest wykluczenie niedokrwistości i chorób tarczycy.

Nieodpowiedni styl życia, dużo stresu, ciąża i fatalne odżywianie są zwykle przyczyną nadmiernego wypadania włosów. W niektórych przypadkach winne są geny lub przebyte choroby. Zbyt obfite wypadanie włosów dokucza zarówno kobietom, jak i dla mężczyznom. Utrata włosów kojarzy się z mniejszą atrakcyjnością, co często prowadzi do kompleksów.

Komentarze

gonnie

Niekoniecznie dla tak wrażliwych włosów taka terapie będzie skuteczna - nawet w niewielkich stężeniach aloes może "spalić" rozjasnione końcówki.

ECAM

Makon

Zostaw swoją myśl