Wypadające włosy podczas mycia

wypadające włosy podczas mycia

Przez Gość kto mi to wyjasni?? Mam problem z wypadaniem włosów. Stosuję suplement, szampon i ampułki przeciw wypadaniu. Wydaje mi się, ze wypadanie się zmniejszyło, ale to, co się dzieje podczas mycia i rozczesywania włosów po myciu, mnie załamuje. W dni, w które nie myje, wypada mi ok. Dlaczego mycie powoduje tak obfite wypadanie?

Wypadanie włosów podczas mycia - kiedy powinno martwić? Co robić?

PRZYCZYNY WYPADANIA WŁOSÓW

co kupić na wypadające włosy

Wypadające włosy mogą mieć różne przyczyny, tak samo różne mogą być sposoby na radzenie sobie z tym problemem. Podstawowy podział przyczyn to wewnętrzne i zewnętrzne. Do przyczyn wewnętrznych zaliczyć można niedobory makro- i mikroelementów, zaburzenia hormonalne, choroby autoimmunologiczne, choroby tarczycy, grzybice, zakażenia bakteryjne. Na mojej stronie znajdziecie wiele wpisów nawiązujących do problemu wypadania włosów, na przykład ten o znaczeniu siarki , argininy , lub kwercetyny. Ponieważ jednak problem jest bardzo złożony i czasem ciężko stwierdzić jego przyczynę, podzielę się z Wami kilkoma uniwersalnymi sposobami na wypadające włosy. W przypadku stosowania ziół i ich ekstraktów pamiętajcie o tym, że mogą one wywoływać reakcje alergiczne — dlatego koniecznie trzeba je najpierw przetestować na mniejszym kawałku skóry. Odpowiednie mycie i suszenie. Podczas mycia unikajcie szarpania włosów, nigdy nie rozczesujcie mokrych włosów bez nałożonej odżywki lub serum silikonowego. Szarpanie włosów może osłabiać cebulki, w konsekwencji powodując wypadanie.

Komentarze

Szukasz darmowej porady , wsparcia?

Yastreb

Jeszcze nie olejowałam włosów, ale właśnie przymierzam się do wybrania i zakupu jakiegoś oleju. Mi bardzo wlosy wypadly jak prostowalam je i ostatnio nalozylam olejek rycynowy na skalp i nigdy wiecej tego nie powtorze, olej zbyt ciezki, wypadlo mi po nim sporo wlosow, od tego czasu nie moge sie przelamac z nakladaniem olejow na sklap, moze to i dobrze:.

nigozer

Zostaw swoją myśl