Wypadanie sierści kępkami u psa

wypadanie sierści u kota

Linienie u psa jest zwykle zupełnie naturalnym procesem. Co zrobić, gdy staje się wyjątkowo uciążliwe i pies gubi sierść bez względu na porę roku?

Kiedy psy zaczynają linienie?

AdBuster - konfrontacja ODSIERŚCIACZA

Wypadanie włosów u psa to proces, który jest w pełni naturalny. Okrywa włosowa składa się bowiem z włosów, które są w różnych fazach: wzrostu, dojrzałości i obumierania. Podczas ostatniej z nich — włosy wypadają. Po pewnym czasie w ich miejscu pojawiają się nowe, co sprawia, że sierść jest sukcesywnie wymieniana.

Wypadanie sierści u psa jest zjawiskiem całkowicie normalnym i zupełnie niegroźnym procesem. Linienie u naszego czworonoga, w mniej lub bardziej zaawansowanym stopniu, możemy zaobserwować w kilku okresach w roku, podczas których  zmieniają się warunki atmosferyczne — zwierzę w ten sposób przygotowuje się do nadchodzących zmian. W niektórych przypadkach linienie psa może być także reakcją na stresową sytuację lub bodziec. Czy oznacza to, że wypadająca sierść u psa nie powinna wzbudzać naszego niepokoju? Nic bardziej mylnego — jeśli linienie naszego pupila przybiera na sile bardziej niż zwykle, należy skontaktować się z lekarzem weterynarii , który zleci szczegółowe badania i znajdzie przyczynę tego niepokojącego objawu. Par Redakcja Wamiz. Linienie to okresowe zrzucanie sierści, które ma na celu dostosowanie okrywy włosowej i ciepłoty ciała zwierzęcia do temperatury panującej na zewnątrz. Dzieje się to z reguły dwa razy w roku — wiosną i jesienią.

Od jakiegoś czasu obserwuję pogarszający się stan sierści mojego psa. Niepokoję się Na karku jak i w dwóch miejscach obok, sierść wypadła. Nie ma gołej skóry. I jest coś jeszcze

Komentarze

Nie pamiętasz hasła. Nie masz jeszcze konta?

Hotaru Y. F.

SrS

Search E.

Zostaw swoją myśl