Wypadanie sierści u psa na grzbiecie

Kiedy pies traci sierść?

Pies traci sierść? Choć nie jest to komfortowa sytuacja dla opiekunów czworonogów, jednak to całkowicie naturalne zjawisko, które nie powinno budzić naszego niepokoju. Dopiero gdy pies gubi sierść tak intensywnie, że łysieje plackami lub traci sierść w konkretnych miejscach — na grzbiecie, ogonie czy łapach powinno to zaniepokoić opiekuna. W dzisiejszym artykule odpowiemy czy istnieją uniwersalne witaminy dla psa na wypadanie sierści i jak pomóc psu kiedy sierść nadmiernie wypada?

Od jakiegoś czasu obserwuję pogarszający się stan sierści mojego psa. Niepokoję się Na karku jak i w dwóch miejscach obok, sierść wypadła. Nie ma gołej skóry. I jest coś jeszcze Diego dość dziwnie reaguje na głaskanie w tym miejscu, dotyk. Skóra jest napięta bardzo mocno, próbowałam ją rozmasować, ale nic nie wskórałam. Nie wiem co mam z tym zrobić.

Linienie u psa jest zwykle zupełnie naturalnym procesem. Co zrobić, gdy staje się wyjątkowo uciążliwe i pies gubi sierść bez względu na porę roku? Czy linienie może być oznaką choroby? Zrzucanie sierści u psa następuje przynajmniej dwa razy w roku: jesienią i wiosną. Dla właściciela oznacza to kilka tygodni zmagań z sierścią psa, która wciska się w każdy kąt mieszkania.

Komentarze

vagner

Sollaress

Zostaw swoją myśl