Wypadanie wlosow a choroby autoimmunologiczne

wypadanie wlosow a choroby autoimmunologiczne

Wypadanie wlosow choroby

Utrata włosów nigdy nie jest niczym przyjemnym. Łysienie pogarsza naszą samoocenę, sprawia, że wycofujemy się z kontaktów towarzyskich i po prostu unikamy kontaktu z nowymi osobami, a nawet starymi przyjaciółmi z obawy przed wyśmianiem. Choć wiele osób uważa, że wypadanie włosów to naturalna kolej rzeczy wiążąca się z biegiem lat i starzeniem się, to prawda wygląda zupełnie inaczej. Łysienie bardzo często uwarunkowane jest poprzez różnego rodzaju choroby, takie jak: cukrzyca, choroby wątroby czy tarczycy, toczeń rumieniowaty, twardzina ograniczona, łojotokowe zapalenie skóry, leiszmanioza, fazy życia, takie jak menopauza, ciąża, połóg czy laktacja, a także infekcje, jednak wtedy zazwyczaj po pewnym czasie po prostu mija.

Wypadanie włosów - przyczyny. Choroby tarczycy

Czy można wyłysieć i osiwieć ze stresu?

zabiegi kosmetyczne na wypadanie włosów

Łuszczyca, choroba Hashimoto, łupież, łojotokowe zapalenie skóry, atopowe zapalenie skóry, nowotwory — wszystkie te schorzenia mogą powodować wypadanie włosów. Gdy zaczynasz tracić włosy garściami, nie zwlekaj. Tylko trycholog lub lekarze zajmujący się problemami skóry i zaburzeniami hormonalnymi będą w stanie określić podłoże problemu. Być może łysienie jest sygnałem alarmowym świadczącym o poważnej chorobie trapiącej organizm. Łuszczyca bezpośrednio łysienia   nie powoduje, jednak pośrednio konsekwencją łuszczycy faktycznie może być wypadanie włosów. Łuszczyca jest chorobą autoimmunologiczną, a więc spowodowaną atakiem układu odpornościowego na zdrowe komórki własnego organizmu. Łuszczyca polega na przyspieszeniu naturalnego procesu łuszczenia się naskórka z 4 tygodni do 4 dni. Jednym z efektów łuszczycy są stany zapalne i podrażnienia mieszków włosowych, które mogą powodować wypadanie włosów.

Komentarze

Nie pamiętasz hasła.

tolstoy

surikoff

Miliony ludzi na całym świecie doświadczają problemu utraty włosów. Przyczyn wypadania włosów jest wiele, podobnie jak sposobów leczenia tego schorzenia.

rew-row

Zostaw swoją myśl