Wypadanie wlosow jesienne

wypadanie wlosow jesienne

Wypadanie włosów

Każdy rodzaj wypadania włosów jest problemem, wobec którego wiele mężczyzn i kobiet staje często bezradna. Jednak nie każde wypadanie włosów jest sobie równe. Jego nasilenie zależne jest od stanu naszego zdrowia, kondycji psychicznej, genów, pory roku, diety oraz sposobu pielęgnacji włosów. Sezonowe wypadanie to tylko jedna z odmian osłabienia kondycji włosów, dotykające nas na przestrzeni zmiany pór roku.

JAK POZBYŁAM SIĘ WYPADANIA WŁOSÓW

Mimo, że wypadanie włosów jesienią to problem sezonowy , porównywalny zwykle do opadania liści z drzew lub linienia zwierząt na jesień, to jednak wielu spędza sen z powiek. Warto przeczekać ten czas dostosowując swą pielęgnację do rytmu przyrody, zamiast obserwować biernie, jak gubimy włosy po całym domu. Mycie włosów to pierwszy etap ich wzmacniania , gdy możemy wspomóc skórę głowy dobierając staranniej kosmetyki pielęgnacyjne.

Czy wiesz, że że dla naszych włosów najgroźniejszym miesiącem w roku jest październik? Udowodnili to szwedzcy naukowcy, którzy badając kobiety doszli do wniosku, że właśnie w październiku tracą one najwięcej owłosienia. Skąd się to bierze? Odpowiedzi udziela nam sam organizm, który w ten sposób po prostu reaguje na zmiany w przyrodzie i Dlatego właśnie przyjęło się twierdzić, że wypadanie włosów jesienią jest naturalne. Jednym z branżowych powiedzeń, które znakomicie oddaje sens opisywanego problemu brzmi: jesienią włosy spadają, jak liście z drzew. Jest w tym sporo racji i rzeczywiście, źródła tej przypadłości należy szukać przede wszystkim w naturalnym cyklu naszego organizmu. Latem, gdy jest piękne słońce, dobra pogoda i wszyscy cieszą się wakacyjnym relaksem, organizm produkuje zdecydowanie większe ilości estrogenu — kobiecego hormonu, który doskonale wpływa na odżywienie i szybki wzrost włosów. Pod koniec lata , kiedy nastają dni słotne, szare, a w konsekwencji poziom estrogenu znacznie się obniża.

Super post, bardzo przydatny ; A może zrobiłabyś post o zabiegach na twarz, ciało jakie właśnie najlepiej wykonywać jesienią? Przyznam, że właśnie na takich długich włosach to wypadanie mocno widać, bo jak spadnie nawet kilka na podłogę, to wydaje się, że jest ich dużo. Ja mam włosy niezbyt gęste ale bardzo grube więc to wypadanie to takie małe zagrożenie Właśnie nie ale z ciekawości chciałabym wypróbować, bo to jakaś innowacja Bardzo ciekawy, skondensowany post: Prawie nigdy nie zostawiam komentarzy, ale miałam to napisać już kilka razy: Masz piękne paznokcie, naprawdę. Podziwiam, że nie idziesz za tą modą, która robi z paznokci szpony.

Komentarze

Tak jak drzewa tracą liście, a zwierzęta zrzucają sierść w okresie jesiennym, tak również ludzie podporządkowują się prawom natury i przed zimą część ich włosów ulega wymianie.

jalprodaja

pav

Zostaw swoją myśl