Wypadanie wlosow po ciazy jak zaradzic

Wiele kobiet martwi się o stan ich włosów po urodzeniu dziecka. Istnieje duża grupa matek, które pragną przywrócić blask swoim włosom sprzed ciąży. Jak jednak to zrobić?

Każda przyszła mama wie doskonale, że może spodziewać się porannych mdłości, dziwacznych zachcianek żywieniowych i przybierania na wadze wiążącego się z rozstępami. Większość poradników dla kobiet w ciąży wymienia też plusy tego stanu, na pierwszym miejscu umieszczając znaczącą poprawę kondycji włosów. Mają być wyjątkowo błyszczące, puszyste i do tego znacznie bujniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Z tym większym przerażeniem niektóre kobiety odnotowują wypadanie włosów w ciąży.

Mamy Głos - Wypadanie włosów po porodzie -

Jeśli po około 3 miesiącach od porodu zauważyłaś, że nagle twoje włosy bardzo straciły na gęstości, nie musisz się obawiać - to normalne. Wypadanie włosów po porodzie jest wywołanie spadkiem poziomu estrogenów. Może nastąpić wtedy utrata nawet połowy ilości włosów, gdyż wypadają włosy, które zachowały się w okresie ciąży. Jednak po około 8 miesiącach po porodzie nadmierne wypadanie włosów powinno ustąpić , a ich objętość wrócić do normy. Co jeszcze może być przyczyną wypadania włosów po porodzie?

Komentarze

Przez dziewięć miesięcy ciąży zdążyłaś się przyzwyczaić, że twoje włosy są gęste i lśniące.

PerfectO_ua

Nawet 90 proc. Chociaż problem ten ustępuje samoistnie, budzi wiele wątpliwości i jest powodem stresu.

q-2007

W czasie ciąży przyszłe mamy bardziej zwracają uwagę na swoje zdrowie. Jedząc owoce i warzywa, przyjmują więcej witamin, które pozytywnie wpływają na ich organizm, szczególnie włosy i paznokcie.

eyp m.

Mam ogromny problem.

Ikrom

Zostaw swoją myśl