Wypadanie wlosow po odstawieniu hormonow

wypadanie wlosow po odstawieniu hormonow

Po jakim czasie przestaly wypadac Ci wlosy?? Aktualnie borykam sie z tym samym problemem. Brałam tabletki antykoncepcyjne 3 miesiące, po dwóch miesiącach po odstawieniu włosy strasznie zaczęły wychodzić.

Wypadanie włosów u kobiet - jak sobie poradzić? - Iwona Wierzbicka - Porady dietetyka klinicznego

Zobacz mój profil. Odstawiłam ponad trzy miesiące temu tabletki antykoncepcyjne — mam zamiar starać się o dziecko, ale martwi mnie jeden problem, ostatnio wręcz garściami zaczęły mi wypadać włosy. Moja siostra stwierdziła, że to po odstawieniu tabletek, ja boję się, że to objaw jakiejś choroby, która może sprawić, że nie urodzę zdrowego dziecka. Gdzie znaleźć odpowiedź na moje wątpliwości? Agnieszka: Musisz przede wszystkim uświadomić sobie, że tabletki antykoncepcyjne to hormony w różnym stężeniu - w zależności od ilości estrogenów w tabletce po ich odstawieniu pojawia się, ale dodać należy, że przejściowy, problem z wypadającymi włosami. Zmiany jakie zachodzą w organizmie podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej, podobne są do tych, jakie wiążą się z ciążą. Ciąża może spowodować całkowite zatrzymanie wypadania włosów z przyczyn naturalnych — pamiętać należy, że średnio dziennie tracimy około włosów. Powodem takiego stanu jest podwyższony poziom estrogenów w organizmie. Podobną sytuację mamy w wypadku przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych — często podaje się je kobietom w celach leczniczych, gdy trudno poradzić sobie z kłopotami z cerą — trądzik lub właśnie problemy z włosami. Odstawienie tabletek bardzo często, podobnie jak poród powoduje nagły spadek estrogenów, efektem czego są problemy z włosami, z ich czasowym podkreślić należy czasowość zjawiska wypadaniem.

Ja po odstawieniu straciłam połowę włosów a skóra do dzisiaj wygląda jak koszmarek. Gdybym o tym wiedziała nigdy bym ich nie brała. A zapisał mi je lekarz aby wyleczyć trądzik Teraz jest o wiele gorzej

Komentarze

JavaScript seems to be disabled in your browser. For the best experience on our site, be sure to turn on Javascript in your browser.

cool4ik

W dzisiejszych czasach stosowanie przez kobiety hormonalnej antykoncepcji jest właściwie normą. Niestety nie pozostaje to obojętne dla zdrowia.

mp3player.at.ua

NetDom

Zostaw swoją myśl