Wypadanie wlosow podczas menopauzy

Wypadanie włosów to objaw menopauzy - czy można mu zaradzić?

Menopauza ma miejsce, gdy ciało kobiety dokonuje naturalnej zmiany z mniej lub bardziej regularnych cykli owulacji i menstruacji na trwałą bezpłodność. Utrata włosów jest powszechnym objawem menopauzy, który może spowodować utratę pewności siebie i poczucia własnej wartości u kobiet. Łysienie androgenowe AGA , zwane również utratą włosów typu żeńskiego, wiąże się z rozproszonym zmniejszeniem gęstości włosów, ale w przeciwieństwie do mężczyzn z łysiną typu męskiego, przednia linia włosów jest zachowana. Aż 10 procent kobiet przed menopauzą ma podobno ślady łysienia androgenowego; jednak częstość występowania wzrasta znacznie u kobiet w okresie menopauzy.

Miliony ludzi na całym świecie doświadczają problemu utraty włosów. Przyczyn wypadania włosów jest wiele, podobnie jak sposobów leczenia tego schorzenia. Najważniejszymi działaniami są właściwe zdiagnozowanie przyczyny problemu i szybkie podjęcie spersonalizowanego leczenia. Do postawienia diagnozy konieczne są przeprowadzenie szczegółowego wywiadu medycznego, trichoskopii, analiza aktualnych badań morfologicznych.

Istnieją setki różnych objawów, które większość kobiet doświadcza podczas przejścia przez menopauzę, ale wypadanie włosów w okresie menopauzy jest często jednym z najtrudniejszych. Przecież dla kobiety włosy są często jedną z jej najbardziej ulubionych rzeczy i dlatego nie jest dziwne, że często może to być tak ogromny cios dla poczucia wartości i pewności siebie dla wielu kobiet. Z całą pewnością istnieje związek pomiędzy utratą włosów i menopauzą, ponieważ najczęstszą przyczyną utraty włosów jest niski poziom hormonu tarczycy, która to przypadłość jest bardzo często spotykana wśród kobiet w okresie menopauzy. Wypadanie włosów przy menopauzie jest zwykle wynikiem ekstremalnych zmian hormonalnych zachodzących w organizmie kobiety, a zmiany te mogą spowodować wiele problemów z wypadania włosów na czele, do tego dochodzą jeszcze uderzenia gorąca, wahania nastroju i nocne poty. W przypadku wystąpienia utraty włosów w okresie menopauzy, istnieje kilka rzeczy, które można wypróbować. Pierwszym jest zastosowanie hormonalnej terapii zastępczej, która jest w zasadzie rodzajem terapii, która pomaga uzyskać poziom estrogenów w organizmie kobiety z powrotem do normalnego i zdrowego poziomu.

Komentarze

Rockie_molo

ZKol

Dyke

Zostaw swoją myśl