Wypadanie wlosow w czasie owulacji

wypadanie wlosow w czasie owulacji

1. Przyczyny wypadania włosów

WYZDROWIEJESZ 60 # 82 WYPADANIE WŁOSÓW

Wypadanie włosów to jedna z najczęstszych przyczyn wizyt kobiet u dermatologa. Najważniejszą rolę w wypadaniu włosów u kobiet odgrywa układ hormonalny. Na stan włosów wpływ ma wiele czynników: dieta, tryb życia, stosowane leki czy sama pielęgnacja. Codziennie tracimy pewną ilość włosów i jest to fizjologia. Dermatolodzy uznali liczbę za normalną ilość włosów, jaka może wypadać każdego dnia.

Układ hormonalny przypomina sieć naczyń połączonych, w której nieprawidłowe funkcjonowanie jednego gruczołu prędzej czy później będzie rzutowało na pracę innych. Ludzki organizm produkuje ponad hormonów, każdy ma swoją rolę do spełnienia. Niektóre hormony odpowiadają za wzrost, inne za przemianę cukrów i tłuszczów, jeszcze inne za emocje, dojrzewanie i libido. Większość wytwarzana jest zarówno przez organizm kobiecy, jak i męski. Ponieważ wszystkie są ze sobą ściśle powiązane, dla zdrowia, urody i samopoczucia istotne jest utrzymanie hormonów na odpowiednim poziomie i w równowadze. To ona wydziela hormony tropowe, które pobudzają do działania jajniki, tarczycę czy nadnercza. Często to właśnie nadmiar lub niedobór jakiegoś hormonu tropowego sprawia, że gruczoły te nie funkcjonują prawidłowo, a jedną z podstawowych przyczyn wypadania włosów u kobiet są zaburzenia hormonalne. Wiele kobiet, zmagających się z łysieniem , nie zdaje sobie w ogóle sprawy z tego, że ich problem można leczyć.

Komentarze

Miliony ludzi na całym świecie doświadczają problemu utraty włosów.

Yo-yo

Niemal każda kobieta wie, że podczas menstruacji nie należy przeprowadzać wielu zabiegów fryzjerskich — nie uda się wówczas ani trwała, ani malowanie włosów.

Lyubanya1982

Zostaw swoją myśl