Wypadanie wlosow w okresie przekwitania

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu. Tagi: menopauza , przekwitanie , włosy , łysienie , wypadanie włosów. Menopauza - inaczej przekwitanie - nie jest chorobą, ale naturalnym procesem zachodzącym w kobiecym organizmie.

Istnieje kilka czynników które mogą powodować wypadanie włosów. Głównym winowajcom są zaburzenia hormonalne.

biovax med przeciw wypadaniu włosów opinie

Baza wiedzy. Czasem nawet młodzi mężczyźni szybko strzygą się na krótkiego jeżyka, aby ukryć przerzedzającą się czuprynę. Dla pań problem jest poważniejszy, ponieważ bujne i gęste włosy są przecież wyrazem kobiecości i atrakcyjności. Dlatego z przerażeniem patrzą na coraz większe kłębki włosów na szczotce lub grzebieniu. Dla włosów szczególnie ważne są żelazo, krzem, magnez, cynk i selen oraz witaminy — zwłaszcza witamina A, D, witaminy z grupy B, spośród których bardzo istotna jest biotyna, znana także jako witamina B7 lub H. Związki te znajdziemy w wielu produktach, których nie powinno zabraknąć w codziennym jadłospisie, między innymi w czerwonym mięsie, drobiu, wątróbce, drożdżach, warzywach, orzechach czy jajkach. Stąd wypadanie włosów obserwuje się często u osób odchudzających się lub stosujących radykalne i nieracjonalne diety różnego rodzaju. Zaburzenie to dotyka jednak nie tylko panów, lecz może być przyczyną problemu także u płci pięknej. W organizmie każdej kobiety znajduje się pewna ilość testosteronu oraz jego pochodnych. Mieszki włosowe są wrażliwe zwłaszcza na jeden z nich — DHT, czyli dihydrotestosteron.

Nadia Sawalha nagrała film zaraz po wyjściu spod prysznica. To właśnie podczas kąpieli osoby z tendencją do łysienia tracą najwięcej włosów, wtedy również widać skalę problemu. Każdy ruch, nawet najdelikatniejszy pod strumieniem wody , pociąga garść włosów. Najpierw skupiła się na kosmetyku, który uwielbiała używać, ale szybko przeszła do sedna sprawy. Przez łzy wyznała, że w okresie menopauzy zaczęły wypadać jej włosy.

Komentarze

Menopauza pojawia się u kobiet zwykle między 45 a 55 rokiem życia. To czas, gdy w organizmie zachodzą zmiany równie burzliwe, jak w okresie dojrzewania.

-TNT-

vadts

-kost-

Zostaw swoją myśl