Wypadanie włosów a brak potasu

wypadanie włosów a brak potasu

Miliony ludzi na całym świecie doświadczają problemu utraty włosów. Przyczyn wypadania włosów jest wiele, podobnie jak sposobów leczenia tego schorzenia. Najważniejszymi działaniami są właściwe zdiagnozowanie przyczyny problemu i szybkie podjęcie spersonalizowanego leczenia.

Niedobór witaminy D3 a wypadanie włosów

Opryszczka może atakować różne części ciała, ale najbardziej widoczna jest w kącikach ust. Obejrzyj nasz film i dowiedz się, jak szybko rozpoznać tę dolegliwość. Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.

1. Przyczyny wypadania włosów

WYPADANIE WŁOSÓW! JAK ZAPOBIEGAĆ?

Mam problem z wypadaniem włosów. Zauważyłem u siebie ostatnio przerzedzenie włosów na głowie, co najwidoczniej objawia się na czubku głowy. Mam 27 lat, więc jest na to jeszcze znacznie za wcześnie, szczególnie że wszyscy w mojej rodzinie mają mocne i gęste włosy. W życiu nie mam raczej znacznie podwyższonego poziomu stresu i odżywiam się dosyć dobrze - w fast foodach nie jadam. To co pewnie jest istotne, to fakt, że mam bardzo niski poziom żelaza we krwi - 20 przy normie o ile się prawidłowo orientuję - od lekarza dostałem tabletki doustne z żelazem , które mają mi pomóc z tym problemem. Podejrzewam, że tak niski poziom żelaza może być przyczyną wypadania włosów. Główne pytanie jest następujące - czy jeżeli doprowadzę wyniki żelaza do odpowiedniego poziomu, to przerzedzone włosy odrosną? Łysienie plackowate objawia się występowaniem przejściowych lub trwałych ognisk łysienia skóry, która nie zostaje zapalnie zmieniona. Na temat pierwszych objawów łysienia plackowatego wypowiada się dr Tomasz Wasyłyszyn. Jak Pan sam podejrzewa, a Pański lekarz to rozpoznał, niedobór żelaza w Pańskiej sytuacji może powodować wypadanie włosów.

Komentarze

Brak optymalnej ilości pierwiastka w organizmie objawia się również chronicznym zmęczeniem oraz zaburzeniami nastroju.

c0les0

GolDen

Zostaw swoją myśl