Wypadanie włosów a niedoczynność tarczycy

Wypadanie włosów to nieswoisty objaw wielu chorób, m. Dlatego tak trudno rozpoznać jego przyczynę. Jednym z tropów może być dysfunkcja tarczycy.

Wypadanie włosów przy niedoczynności tarczycy

Problemy hormonalne kobiet

Włosomania - wypadanie włosów, choroba Hashimoto, silikony, parabeny, 2,5 roku zapuszczania włosów

Mam na imię Katarzyna mam 21 lat. Od kilku miesięcy borykam się  z problemem wypadania włosów i to bardzo obfitym wypadaniem. Moja dermatolog wysłała mnie na badania tarczyce bo mam jej objawy. Moim pytaniem jest to czy moje włosy wrócą to swej pierwotnej objętości?? Były grube i gęste a teraz została mi ich połowa. Prosiła bym o szybką odpowiedź.

Nadmierne wypadanie włosów może być objawem niedoczynności tarczycy, która spowodowana jest niedoborem tyroksyny oraz nieprawidłowym działaniem trijodotyroniny w ustroju komórek chorego. Dochodzi wówczas do spowolnienia przemiany materii oraz pojawiają się obrzęki śródmiąższowe. Przy niedoczynności tarczycy obserwuje się zwykle również zmiany skórne. Włosy stają się suche i łamliwe, zaczynają wypadać w znacznie większych ilościach. Może także wystąpić wypadanie brwi. Co robić, gdy problemy się nasilą? Konsultacja ze specjalistą jest w tym przypadku kwestią priorytetową. Podjęcie odpowiedniego leczenia jest w stanie zahamować proces nadmiernego wypadania włosów oraz szeregu wielu innych dolegliwości zdrowotnych, które towarzyszą niedoczynności tarczycy. U osób chorujących na niedoczynność tarczycy dochodzi do zbyt małej produkcji tyroksyny przez ten narząd.

Komentarze

alter_ago

webotdel

DobryGnom

Zostaw swoją myśl