Wypadanie włosów a poziom tsh

wypadanie włosów a poziom tsh

Dzień dobry, Jeśli była Pani leczona z powodu nadczynności tarczycy Thyrozolem, to wysokie TSH świadczy o zbyt dużej lub zbyt długo stosowanej dawce leku. Jaki był powód nadczynności tarczycy? Czy była to choroba Graves-Basedowa, wole guzkowe, czy gruczolak autonomiczny?

Badanie hormonów tarczycy w kierunku łysienia

Zaburzenia pracy tarczycy związane są z produkcją trójjodotyroniny T3 i tyroksyny T4 przez gruczoł tarczowy znajdujący się w dolnej części szyi. Hormony te pełnią wiele istotnych funkcji w organizmie: stymulują procesy wzrostu zachodzące w układzie kostnym i nerwowym, a także biorą udział w przemianie materii i energii.

Problemy hormonalne kobiet

Wypadanie włosów - Trychologia Kosmetyczna

strasznie wypadają mi włosy co robić

Wpisów na temat wypadania włosów jest już na moim blogu sporo. Pisałam już o możliwych przyczynach , o tym jak rozpoznać czy na pewno mamy problem z wypadaniem i jak można sobie z nim poradzić. Powstał nawet zbiorczy wpis , w którym podlinkowane są wszystkie metody i produkty, które testowałam na sobie. Nigdy jednak nie pisałam o tym, jakie konkretnie badania należałoby wykonać na początek, jeśli zauważyłyśmy u siebie naprawdę mocne wypadanie włosów. Kilka dni temu zmierzyłam jednak swój kucyk i gdy zobaczyłam niecałe 7cm to trochę się przeraziłam. W nieco ponad 2 miesiące straciłam 2 cm objętości. Właśnie dziś byłam zrobić taki komplet badań sobie i przy okazji pomyślałam, że byłoby dobrze napisać Wam o tym na blogu. Oczywiście nie są to wszystkie badania, które mogą być przydatne w diagnozowaniu przyczyny problemów z włosami, ale od tych należałoby zacząć. Zwłaszcza jeśli wybieramy się do Trychologa to warto udać się do niego już z wynikami, bo wtedy będzie nam w stanie więcej powiedzieć już przy pierwszej wizycie.

Komentarze

Aldram

NapoleOn

Kurzajki to nieestetyczne zmiany na skórze.

v-ovo-v

Zostaw swoją myśl