Wypadanie włosów a zaburzenia hormonalne

Wypadanie włosów a hormony

Większość z nas z wyjątkowym niepokojem wita każdy niespodziewanie wypadający włos. Gdy na szczotce czy grzebieniu, pojawia się ich zbyt dużo, czujemy, że coś jest nie tak, że musimy temu zaradzić.

2. Sposoby na wypadanie włosów

Wypadanie włosów u kobiet, wypadanie brwi, jakość snu - Q&A - Iwona Wierzbicka LIVE

Istnieje wiele czynników powodujących wypadanie włosów. Jednym z najtrudniejszych i zarazem najważniejszym elementów leczenia jest znalezienie przyczyny ich wypadania. Lista przyczyn waha się od podstawowej pielęgnacji i stylu życia do uwarunkowań genetycznych. Skutkiem może być tymczasowe jak również długotrwałe wypadanie włosów. Aby dowiedzieć się dlaczego występują u nas tego typu objawy warto skonsultować się ze specjalistą trychologiem. Prawidłowa diagnoza i szybkie działanie przynoszą poprawę w krótkim czasie.

Układ hormonalny przypomina sieć naczyń połączonych, w której nieprawidłowe funkcjonowanie jednego gruczołu prędzej czy później będzie rzutowało na pracę innych. Ludzki organizm produkuje ponad hormonów, każdy ma swoją rolę do spełnienia. Niektóre hormony odpowiadają za wzrost, inne za przemianę cukrów i tłuszczów, jeszcze inne za emocje, dojrzewanie i libido. Większość wytwarzana jest zarówno przez organizm kobiecy, jak i męski. Ponieważ wszystkie są ze sobą ściśle powiązane, dla zdrowia, urody i samopoczucia istotne jest utrzymanie hormonów na odpowiednim poziomie i w równowadze. To ona wydziela hormony tropowe, które pobudzają do działania jajniki, tarczycę czy nadnercza.

Komentarze

Wypadające włosy to problem trapiący wiele osób.

GrunterXXX

AQ100

Utrata włosów jest całkowicie normalną częścią cyklu wzrostu włosa i jedną z wielu strat, jakie osoba doświadcza podczas starzenia się.

422151645

Deus666

Zostaw swoją myśl