Wypadanie włosów czy to normalne

wypadanie włosów czy to normalne

Na wstępie chciałabym zaznaczyć, że z wykształcenia nie jestem ani lekarzem, ani dietetykiem, a jednie pasjonatką tematyki związanej z włosami. Wciąż poszerzam swoją wiedzę naukową z tego zakresu, bo zawsze wychodzę z założenia, że lepiej wiedzieć niż nie wiedzieć. Spostrzeżenia i doświadczenia zapezentowane w moich artykułach nie mają charakteru porad lekarskich.

"normalne" wypadanie włosów

vichy dercos ampułki przeciw wypadaniu włosów

Stres, geny, wahania hormonalne, choroby — przyczyn wypadania włosów może być wiele. Do którego momentu utrata włosów jest jeszcze normą, a kiedy może wskazywać na poważny problem? Przede wszystkim warto zdać sobie sprawę, że wypadanie włosów to zjawisko normalne. Jest konsekwencją naturalnego cyklu życia włosa, składającego się z trzech faz: wzrostowej trwa najdłużej - od 2 do 8 lat, zazwyczaj ok. Następnie następuje odpoczynek mieszka włosowego, który może trwać miesiące, po czym włos odrasta. Dziennie możemy tracić od 50 do , a nawet włosów. Nie chodzi jednak o to, by przeliczać, ile zostało ich na szczotce, ale by mniej więcej wiedzieć, ile wynosi nasza norma. Ta bowiem dla każdego jest nieco inna.

Podaj: planowaną datę porodu lub datę urodzin dziecka. Wypadanie włosów po ciąży to zjawisko normalne. Zmaga się z nim każda świeżo upieczona mama - tak zarządziła natura. Różnice mogą jedynie dotyczyć intensywności zjawiska. O ile niektóre kobiety wypadania włosów po ciąży mogą nie zauważyć, o tyle innym włosy wychodzą garściami.

Komentarze

Na głowie znajduje się około tys. Codzienne wypadnie włosów jest normalnym zjawiskiem związanym z cyklem wymiany włosów, które rosną przez około lat a następnie wypadają.

Wol4enok

Links_Obmen

Zostaw swoją myśl