Wypadanie włosów i łamliwe paznokcie

Powodów jest sporo. Czasami są to sprawy chorobowe, często sezonowe, a duża ilość przypadków dotyczy dziedzicznego łysienia. Kruchość i łamliwość włosów a także paznokci, świadczyć może o niedostatku witamin i minerałów spożywanych w pokarmach. Podstawą dbałości o włosy, paznokcie i skórę jest dostarczanie specyficznych, odpowiednio dobranych składników pokarmowych czyli suplementacja. Dodatkowo zachęcamy do stosowania dobrych szamponów i odżywek celem miejscowego odżywienia cebulek włosowych oraz nadania włosom puszystości i blasku.

Strona główna » Domowe Leczenie » Zabiegi pielęgnacyjne » Wypadające włosy, łamliwe paznokcie. Wypadające włosy i łamliwe paznokcie to ostatni dzwonek, by zmienić nawyki żywieniowe i uzupełnić codzienną dietę o zdrowe produkty.

Czy wiesz, na czym polega terapia naprzemienna przy sterydoterapii? Obejrzyj nasz film i dowiedz się więcej na ten temat. O terapii naprzemiennej mówi dr n. Anna Pura-Rynasiewicz, dermatolog. Wypadanie włosów i łamliwe paznokcie mogą jak najbardziej być związane z niedokrwistością z niedoboru żelaza. Proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który przepisze odpowiednią suplementację.

Komentarze

AlexeyZ

Edichka

keykeeper

Zostaw swoją myśl