Wypadanie włosów po ciąży a karmienie piersią

Świadoma, więc spokojna w ciąży. Aplikacja Moja Ciąża. Nie pamiętasz hasła. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Wypadanie włosów a karmienie piersią

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników. Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:. Nie pamiętasz hasła?

Problem wypadające włosy, karmiąca mama

Wiele kobiet martwi się o stan ich włosów po urodzeniu dziecka. Istnieje duża grupa matek, które pragną przywrócić blask swoim włosom sprzed ciąży. Jak jednak to zrobić? Na co należy zwrócić uwagę przy wypadaniu włosów po ciąży? Aby zrozumieć ten problem, należy przede wszystkim dowiedzieć się od czego wypadają włosy po ciąży. Dopiero kiedy zrozumiemy co ma decydujący wpływ na utratę włosów, będziemy mogli poszukać odpowiedzi z różnych źródeł.

Gdy byłam w ciąży nie myślałam o niczym innym tylko o tym żeby dziecko urodziło się zdrowe — pewnie tak jak Ty. Po porodzie, kiedy już trzymałam tą małą kuleczkę, marzyłam o tym żeby karmić piersią. Wtedy nikt mi nie powiedział o dwóch rzeczach. O tym, że — po pierwsze- karmienie piersią nie jest takie proste i w pierwszych tygodniach po prostu boli, i po drugie, że oprócz kilogramów hodowanych pieczołowicie w czasie ciąży, będę pozbywała się też włosów i to nie z własnej woli i chęci. Wiedziałam, bo miałam to na studiach, że włosy po ciąży mogą wypadać. Znałam też cykl wzrostu włosów i metody ich pielęgnacji ze względu na zajęcia na uczelni oraz szkolenia na IPL. Ale wiesz jak to jest! Teoria o wypadaniu włosów, teorią a jak dopada Ciebie ten problem w prawdziwym życiu to zaczynasz zgłębiać wiedzę. Czy to tylko Tobie się tak dzieje i czy są jakieś sposoby żeby to powstrzymać i zadajesz sobie to pytanie. Dlaczego ja?

Komentarze

Jak nie zadbam o włosy, to wyłysieję!

Job-Promoting

Choć ciąża pod wieloma względami nie rozpieszcza, jest coś, czego wielu ciężarnym inne kobiety zazdroszczą.

Dalim

Elifan

Zostaw swoją myśl