Wypadanie włosów po ciąży leczenie

Większość kobiet po dziewięciu miesiącach ciąży i po porodzie skarży się na ogólne osłabienie, a także na nadmierne wypadanie włosów. Jest to dość powszechne i naturalne zjawisko uwarunkowane poziom poszczególnych hormonów w organizmie. Nie jest powodem do zmartwień, gdy utrzymuje się kilka tygodni po porodzie. Jeśli jednak nadmierne wypadanie włosów trwa długo, należy skonsultować się z lekarzem. Podczas ciąży kobiety mogą cieszyć się gęstymi i lśniącymi włosami, po porodzie natomiast włosy zaczynają wypadać i znacznie się przerzedzają. Bezpośrednią przyczyną tego zjawiska jest zmiana poziomu estrogenu - żeńskiego hormonu płciowego - w organizmie młodej matki.

Czym spowodowane jest wypadanie włosów po ciąży? Wiemy, jak sobie z tym poradzić

Wiele kobiet martwi się o stan ich włosów po urodzeniu dziecka. Istnieje duża grupa matek, które pragną przywrócić blask swoim włosom sprzed ciąży. Jak jednak to zrobić?

Wypadanie włosów po ciąży – przyczyny

JAK POWSTRZYMAĆ WYPADANIE WŁOSÓW PO CIĄŻY

Podaj: planowaną datę porodu lub datę urodzin dziecka. Łukasz Kmieć. Zauważyłaś, że w ciąży włosy prawie nie wypadały? To zasługa czynników wzrostu.

przyczyny nadmiernego wypadania włosów

Wypadanie włosów w ciąży i po urodzeniu dziecka nie jest rzadkim problemem. Aby mu zapobiec, należy pomyśleć o profilaktyce już na wczesnych etapach ciąży. Pomimo tego, że większość epizodów przerzedzania się włosów ma w tym przypadku podłoże hormonalne, odpowiednia suplementacja witaminami może pomóc ograniczyć straty. Stan błogosławiony zazwyczaj wpływa pozytywnie na kondycję włosów przyszłej mamy, zwłaszcza w późniejszych trymestrach. Wynika to z podwyższonego poziomu hormonów kobiecych — głównie estrogenów — które przedłużają żywotność włosów nawet dwukrotnie. Dłuższy cykl życia każdego włosa oznacza, że w trakcie ciąży mamy ich po prostu więcej — młode włosy nadal rosną, stare jeszcze nie wypadają. Wiele kobiet obserwuje wyraźne zagęszczenie się i silniejszy blask włosów w trakcie ciąży.

Komentarze

WEB-KRASOTA

zav

link-obmen

Zostaw swoją myśl