Wypadanie włosów po kuracji hormonalnej

W dzisiejszych czasach stosowanie przez kobiety hormonalnej antykoncepcji jest właściwie normą. Niestety nie pozostaje to obojętne dla zdrowia. Choć nowe pigułki są z roku na rok ulepszane i wiele skutków ubocznych zostało wyeliminowanych, nadal niejedna z pań boryka się z uciążliwymi dolegliwościami.

Czy odstawienie tabletek antykoncepcyjnych może być przyczyną nadmiernego wypadania włosów?

Zobacz mój profil. Odstawiłam ponad trzy miesiące temu tabletki antykoncepcyjne — mam zamiar starać się o dziecko, ale martwi mnie jeden problem, ostatnio wręcz garściami zaczęły mi wypadać włosy.

Witam, Mam 20 lat i pół roku temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. Od tamtej pory moje włosy znacząco się przerzedziły. Ilość w jakiej wypadają, jest przerażająca. Używałam już chyba wszystkiego, co polecane jest na rynku - wliczając w to kosmetyki apteczne z najwyższej półki zarówno preparaty do stosowania zewnętrznego, jak i suplementy. Niestety, nie ma żadnej poprawy. Dopiero w ostatnim miesiącu zauważyłam, że włosy z przodu zaczęły odrastać, jednak problem polega na tym, że ich odrastanie idzie w parze również z ich wypadaniem. Przy myciu, czesaniu zauważam bardzo dużo nie tylko długich, ale i króciutkich włosów, z których odrostu tak mocno się cieszyłam. W ciągu tego pół roku byłam u dwóch dermatologów. Miałam zrobione podstawowe badania. Poziom żelaza jest odpowiedni, z tarczycą też nie ma żadnych problemów.

Miliony ludzi na całym świecie doświadczają problemu utraty włosów. Przyczyn wypadania włosów jest wiele, podobnie jak sposobów leczenia tego schorzenia. Najważniejszymi działaniami są właściwe zdiagnozowanie przyczyny problemu i szybkie podjęcie spersonalizowanego leczenia. Do postawienia diagnozy konieczne są przeprowadzenie szczegółowego wywiadu medycznego, trichoskopii, analiza aktualnych badań morfologicznych. Nadmierne wypadanie włosów jest bardzo często efektem poważnych zaburzeń wewnątrzustrojowych czy niedoborów, dlatego tego problemu nie należy bagatelizować. Wypadanie włosów może powodować stopniowe ich przerzedzanie, jak również w wielu przypadkach zupełne wyłysienie.

Komentarze

Erasimov

Wypadanie włosów jest naturalną koleją rzeczy.

Nata2005

Bjaka-Buka

Zostaw swoją myśl