Wypadanie włosów po narkozie ile trwa - Ewa Salon Fryzjerski

Wypadanie włosów po narkozie ile trwa

Przeglądając dostępne publikacje o współcześnie stosowanych anestetykach nie sposób znaleźć informacji mówiącej o takim powikłaniu. Jednak nie można tego całkowicie wykluczyć — zapewne mogą wystąpić jednostkowe wyjątkowe przypadki takiej reakcji organizmu na podane środki, choć prawdopodobieństwo jest bardziej niż minimalne. Najczęstszym jednak powodem czasowego, wzmożonego wypadania włosów jest stres wynikający ze świadomości pacjenta o zbliżającej się ingerencji chirurgicznej, operacji. Kolejną z przyczyn może być ułożenie pacjenta na stole operacyjnym. Ma to znaczenie szczególnie przy długich zabiegach. Długotrwały ucisk na tylną część głowy przy ułożeniu pacjenta na wznak może spowodować chwilowe pogorszenie ukrwienia tej okolicy, co bezpośrednio przełoży się na stan włosów.

Czy po operacji i narkozie włosy odrosną?

Stres, geny, wahania hormonalne, choroby — przyczyn wypadania włosów może być wiele. Do którego momentu utrata włosów jest jeszcze normą, a kiedy może wskazywać na poważny problem? Przede wszystkim warto zdać sobie sprawę, że wypadanie włosów to zjawisko normalne.

Leczenie łysienia plackowatego

Kasia od lat zmagała się z problemem nadmiernego wypadania włosów [Powrót Doktora Szczyta]

Opryszczka może pojawić się na różnych częściach ciała, ale najczęściej atakuje okolice warg. Wywołują ją wirusy. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć o opryszczce. Nie wiem czy wypadanie włosów jest spowodowane narkozą, czy też są inne przyczyny. Jeżeli faktycznie tylko narkoza i stres spowodowany operacją miały na to wpływ, to w ciągu 6 miesięcy powinno się unormować. Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników. Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:. Nie pamiętasz hasła?

Nie pamiętasz hasła. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Sprawa wygląda następująco: 20 maja miałam reoperację i usunięto mi płat tarczycy i w ten sposób nie mam jej wogóle.

Komentarze

Witam, 2 lata temu przeszłam operację, oczywiście zabieg był wykonywany pod narkozą. Moje włosy bardzo na tym ucierpiały, dodam, że miałam gęste włosy.

RASS

Wypadanie włosów zazwyczaj rozpoczyna się około drugiego - trzeciego miesiąca po urodzeniu dziecka. U niektórych kobiet trwa krótko, u innych zaś wypadanie trwa długo i jest dokuczliwym problemem.

Alec

Zostaw swoją myśl