Wypadanie włosów po oleju kokosowym

wypadanie włosów po oleju kokosowym

Możesz Pożegnać Wypadanie Włosów Dzięki 2 Składnikom - Wypadające Włosy To Przeszłość

Olej kokosowy nakładany na włosy pomaga w odbudowie ich struktury proteinowej, wzmacnia je, walczy z łupieżem i odżywia skórę głowy. Jest to kosmetyk naturalny, wydajny i bardzo przyjemny w stosowaniu. Najlepsze dla ciała są kosmetyki, które można również jeść — taki pogląd głosi starożytna medycyna indyjska Ajurweda. Olejowanie włosów to jedna z metod, dzięki której w naturalny sposób przywrócimy im blask i zdrowie. Olej kokosowy wnika w cebulki, odżywia je i dostarcza niezbędnych składników mineralnych, takich jak potas, cynk czy magnez. Zamyka łuskę włosa, dzięki czemu staje się on miękki, lśniący, a końcówki nie rozdwajają się.

Olejowanie włosów jest zabiegiem pielęgnacyjnym znanym od setek lat. Nasze babcie i mamy sięgały po oliwę z oliwek lub zwykły olej spożywczy, co zastępowało im dostępne dziś jedwabie czy pasty. Włosy po takim zabiegu natychmiast zaczynają lśnić i wyglądają na bardzo zdrowe. Olejowanie jest szczególnie polecane w przypadku przetłuszczania się włosów — tłuszcz pomaga regulować pracę gruczołów łojowych i dodatkowo nawilża skórę głowy. Z tych samych powodów na sięganie po oleje powinny zdecydować się osoby narzekające na puszenie się włosów i ich nadmierne przesuszanie. Przed rozpoczęciem pielęgnacji z użyciem oleju przygotuj swoje pasma. Na około tydzień wcześniej zacznij stosować szampon zawierający detergenty, np. Dzięki temu usuniesz z włosów i skóry głowy nagromadzone zanieczyszczenia, które po zastosowaniu oleju nadmiernie obciążałyby pasma i hamowały dostęp tlenu do skóry. Nie słyszałaś nigdy o olejowaniu włosów? Koniecznie przeczytaj mój poprzedni artykuł na ten temat.

Olej kokosowy jest często wykorzystywany jako element kuracja na wypadające włosy. Jest on niezwykle skuteczny, dzięki bogactwu witamin i składników mineralnych, które znajdują się w oleju kokosowym. Olej kokosowy pozyskiwany jest poprzez tłoczenie kopry czyli twardego miąższu orzechów palmy kokosowej. Palma kokosowa rośnie w klimacie tropikalnym, a z jej owoców uzyskuje się mleczko kokosowe, wodę i miąższ. Olej kokosowy znany jest od tysięcy lat i tradycyjnie wykorzystywany jako składnik produktów do pielęgnacji skóry, włosów, a także do gotowania. Olej kokosowy ma przede wszystkim działanie nawilżające i odżywcze — bardzo szybko się wchłania, dlatego chętnie stosowany jest w produkcji kosmetyków do ciała.

Komentarze

Dzisiejszy wpis nie dotyczy ogólnego problemu wypadających włosów o tym pisałam już np. TU , ale bardzo konkretnej sytuacji, gdy nie mając z tym problemu  obserwujemy zwiększoną ilość włosów, które nam wypadły po użyciu odżywki czy oleju.

dough

Olechca

Nadmierne wypadanie włosów to jedno z zaburzeń, które bardzo często dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn.

iigor

Zostaw swoją myśl