Wypadanie włosów po porodzie forum

Wypadanie włosów po ciąży zdarza się wielu kobietom. Jego główną przyczyną jest nagłe obniżenie poziomu hormonów w organiźmie. Na szczęście proces łysienia poporodowego jest zwykle całkowicie odwracalny, a odrastanie włosów można znacząco przyśpieszyć stosując odpowiednie terapie wzmacniające. Dlaczego po ciąży wypadają włosy? Wypadanie włosów jest procesem fizjologicznym, które wynika z naturalnego cyklu życia włosa i składa się z 3 faz.

wypadanie włosów po porodzie

Wypadanie włosów w ciąży i po urodzeniu dziecka nie jest rzadkim problemem. Aby mu zapobiec, należy pomyśleć o profilaktyce już na wczesnych etapach ciąży. Pomimo tego, że większość epizodów przerzedzania się włosów ma w tym przypadku podłoże hormonalne, odpowiednia suplementacja witaminami może pomóc ograniczyć straty.

nadmierne wypadanie włosów po farbowaniu

Przez dziewięć miesięcy ciąży zdążyłaś się przyzwyczaić, że twoje włosy są gęste i lśniące. Dlatego gdy po porodzie nagle zaczynają wypadać, wpadasz w panikę. Niepotrzebnie, bo wypadanie włosów po ciąży to zjawisko normalne i wkrótce minie. Ten problem ma każda młoda mama. Około trzeciego miesiąca po urodzeniu dziecka włosy zaczynają wypadać. U niektórych kobiet proces wypadania włosów trwa krótko i nie jest specjalnie dokuczliwy.

Forum: Zdrowie kobiety. Autor: blueant. Autor: basia. Autor: mojmiloszek. Nie pamiętasz hasła. Nie masz jeszcze konta?

Komentarze

Ar2r

svetlana-sa

Świadoma, więc spokojna w ciąży.

asstaa2

Zostaw swoją myśl