Wypadanie włosów po ssri

wypadanie włosów po ssri

Wypadanie włosów nie jest bezpośrednio spowodowane zażywaniem sertraliny. Owszem wypadanie włosów jest opisywane w objawach niepożądanych, ale związane to jest raczej z reakcją uczuleniową na le, nietolerancją lekarstwa. Wydaje mi się, że brak należytej skuteczności leku jest powodem dalszego wypadania włosów. Oczywiście jest możlwa zamiana tego leku na inny lek z tej grupy czyli SSRI inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny o bardziej selektywnym działaniu np citalopram lub escitalopram.

Czy istnieje lek SSRI, który nie spowoduje wypadania włosów?

Ja narazie działam w kierunku hormonów Ciekawie czyta się Twoje posty:. I'm really enjoying the design and layout of your website.

Nadmierne wypadanie włosów

Nie pamiętasz hasła. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Od 4 miesięcy biore Efectin ER 75mg x 1. Nasilił sie u mnie łojotok i wypadaja włosy. Wcześąniej miałam juz taki epizod, ale był on związany z silnym stresem.

nadmierne wypadanie włosów u młodzieży

Sertralina łac. Należy do najczęściej stosowanych antydepresantów i leków psychiatrycznych w USA [6]. Uważa się, że zahamowanie wychwytu zwrotnego serotoniny nasila przekaźnictwo serotoninergiczne, co wiąże się z działaniem przeciwdepresyjnym leku. Sertralina blokuje także receptor adrenergiczny α 1 [7] , kilkadziesiąt razy słabiej niż hamuje zwrotny wychwyt serotoniny. Lek wchłania się powoli po podaniu doustnym, osiągając maksymalne stężenie we krwi po 5—6 godzinach od chwili podania. Lecznicze działanie leku objawia się zwykle po około 2 tygodniach stosowania, nie powoduje on uzależnienia.

Komentarze

innessa.top

Nadmierna utrata włosów coraz częściej dotyka także kobiety.

StevenTyler

Zostaw swoją myśl