Wypadanie włosów po statynach

Statyny to środki farmakologiczne, których mechanizm działania polega na hamowaniu produkcji cholesterolu w wątrobie. Pozwalają one skutecznie zatrzymać enzym MG-CoA 3-hydroksymetyloglutaryloko-enzym A , odpowiedzialny za syntezę cząsteczek cholesterolu. Redukcja procesu biosyntetycznego doprowadza do obniżenia zawartości wolnego cholesterolu, a także zatrzymania wzrostu aktywności receptorów LDL oraz VLDL. Pacjenci rozpoczynający leczenie statynami zwykle są zmuszeni kontynuować ją do końca swojego życia. Dopóki jednak hipercholesterolemia nie jest zbyt zaawansowana, lekarz może zalecić próbę zmniejszenia poziomu cholesterolu poprzez modyfikację dotychczasowego stylu życia. Kluczową kwestią jest oczywiście dieta.

Suplementy w niedoczynności tarczycy, jakie brać i o jakich porach dnia? W niedoczynności tarczycy i Hashimoto, a także w innych chorobach autoimmunologicznych suplementy, obok zdrowego jedzenia,  są istotnym elementem leczenia. W tej chorobie nasz organizm ma obniżoną zdolność ekstrakcji witamin i minerałów z przyjmowanych pokarmów, a z powodu słabego metabolizmu   wchłanianie niezbędnych składników pokarmowych jest ograniczone. To dlatego potrzeba jest dodatkowo suplementacja.

Czym są statyny? Leki które zrewolucjonizowały współczesną medycynę

JAK SZYBKO zapobiec WYPADANIU WŁOSÓW?

medavita na wypadanie włosów

Statyny stosowane w celu obniżenia poziomu cholesterolu we krwi, zwłaszcza wyjątkowo szkodliwej jego frakcji LDL, są jednymi z najpopularniejszych leków na receptę na świecie. Tylko dwa najbardziej znane preparaty statynowe przyniosły swoim wytwórcom 30 mld USD w ubiegłym roku. Statyny, poza obniżeniem poziomu cholesterolu, mają bowiem i inne działanie: zmniejszają liczbę udarów mózgu i nagłych zawałów kończących się zwykle zgonem. W roku zespół lekarzy z Tajwanu ustalił też, że u pacjentów, którym przepisywano stałe dawki statyn, odnotowano istotnie zredukowane ryzyko wystąpienia demencji w badanym pięcioletnim okresie w porównaniu z pacjentami, którzy statyn nie zażywali. W roku onkolodzy z USA z kolei stwierdzili, iż statyny hamują podział komórek nowotworowych w raku jelita grubego. W Polsce dostępnych jest 6 na 7 istniejących na światowym rynku medycznym rodzajów statyn i na ogół lek ten jest pierwszym lekiem z wyboru dla wielu lekarzy w przypadku bardzo wysokiego poziomu cholesterolu lub w dławicy piersiowej.

Komentarze

xenobit

toppay

Romanian

Świadoma, więc spokojna w ciąży. Aplikacja Moja Ciąża.

urlik

Zostaw swoją myśl