Wypadanie włosów po terapii hormonalnej

wypadanie włosów po terapii hormonalnej

Wszyscy wiemy, że utrata włosów jest powszechnym zjawiskiem naturalnym. Występuje też bardzo wiele mitów na ten temat np.

Jak naturalnie wyleczyłam PCOS (Zespół Policystycznych Jajników) - 3 kroki! Bez hormonów!

Włosy wypadają naturalnie — po zakończeniu naturalnego cyklu wzrostu. Niemniej czasami wypadanie to jest nadmierne i spowodowane chorobą lub innymi czynnikami. Wtedy warto sięgnąć po odpowiednie preparaty, które pomogą rozwiązać problem.

Przyczyny łysienia u kobiet to najważniejsze zagadnienie, z którym powinna zapoznać się każda kobieta borykająca się z wypadaniem włosów. Rozpoznanie przyczyny łysienia jest bowiem najistotniejszym etapem leczenia i tylko właściwa diagnoza może przyczynić się do pokonania problemu. Warto wiedzieć, że kłęby włosów na szczotce, poduszce czy w odpływie prysznica mogą świadczyć zarówno o naturalnym wypadaniu włosów, nieodpowiedniej pielęgnacji jak i o poważnej chorobie. Niestety, nie wszystkie typy łysienia, które dotykają kobiety są uleczalne. Decydujący wpływ na oszacowanie szans na całkowite wyleczenie łysienia ma ustalenie źródła choroby.

Komentarze

Moja mama jest po leczeniu raka piersi. Po zakończeniu 6-letniego leczenia Nolvadexem i Arimidexem mamie bardzo wypadają włosy.

Kandrat

Glorius

Zostaw swoją myśl