Wypadanie włosów po usunięciu macicy

Macica to narząd mięśniowy, który jest ułożony w miednicy dokładnie pomiędzy pęcherzem moczowym a odbytnicą i umocowany w jamie macicy więzadłami — fałdami otrzewnej. Dobrze zbudowana macica ma gruszkowaty kształt; przy braku ciąży, ale w okresie rozrodczym przyjmuje dość standardowe wymiary blisko 7,5 cm długości, a w najszerszym miejscu — ok.

Wypadanie włosów, to chyba jeden z najczęstszych problemów kobie związanych z włosami i chyba każda z nas choć raz w życiu musiała z nim się zmierzyć. Włosy tracimy codziennie — i jest to całkiem naturalna sprawa. Dziennie nawet ok. Na wzmożone wypadanie wpływ mogą mieć np.

Ciągły ucisk, ból w dole brzucha i okolicy krzyża, częste stany zapalne i nawracające infekcje dróg moczowych — to objawy obniżenia narządów rodnych lub prościej — wypadania macicy. Obniżenie narządów płciowych jest spowodowane rozciągnięciem mięśni podtrzymujących pochwę, odbytnicę i pęcherz moczowy, co najczęściej zdarza się po porodzie. Jak leczy się wypadanie macicy? Czy operacja to jedyne wyjście? Wypadanie macicy , czyli jej przemieszczenie się do pochwy jest spowodowane osłabieniem mięśni miednicy.

Komentarze

Przyczyny nadmiernego wypadania włosów Żeby skutecznie przeciwdziałać wypadaniu włosów, należy poznać przyczynę tego zjawiska. Co robić, gdy wypadają włosy?

Vlad_Sh

Medvezhonok

Noterdambuisnes

Zostaw swoją myśl