Wypadanie włosów po zaprzestaniu brania tabletek antykoncepcyjnych

W dzisiejszych czasach stosowanie przez kobiety hormonalnej antykoncepcji jest właściwie normą. Niestety nie pozostaje to obojętne dla zdrowia. Choć nowe pigułki są z roku na rok ulepszane i wiele skutków ubocznych zostało wyeliminowanych, nadal niejedna z pań boryka się z uciążliwymi dolegliwościami.

3 MIESIĄC po odstawieniu antykoncepcji. Plusy i minusy oraz skutki uboczne.

wypadanie wlosow i swiad skory

Witam, mój problem zaczął się jakiś 9 miesięcy temu listopad kiedy zaczęłam brać pierwsze opakowanie tabletek yasminelle. Już w takcie brania włosy zaczęły mi bardziej wypadać ale myślałam że jest to spowodowane nadchodzącą zimą. Musiałam przestać brać tabletki ze względu na ból w nogach i drugiego opakowania już nie brałam. I zaczął się ten horror z włosami. Zaczęły nadmiernie wypadać jak jeszcze nigdy w życiu. W styczniu udałam się do dermatologa. Niestety jego rady i leki nie pomogły.

Od prawie 5 lat biorę tabletki antykoncepcyjne. Od tego czasu podczas mycia głowy wypada mi garść włosów. Czy ktoś ma podobny problem? Czy to może być przyczyna brania hormonów? Przywróć formatowanie. Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

Komentarze

Ja po odstawieniu straciłam połowę włosów a skóra do dzisiaj wygląda jak koszmarek. Gdybym o tym wiedziała nigdy bym ich nie brała.

gipperzanoid

Loadxp

Zostaw swoją myśl