Wypadanie włosów podczas chemioterapii

wypadanie włosów po chemioterapii

Druga chemioterapia

Cała zawartość iLive jest sprawdzana medycznie lub sprawdzana pod względem faktycznym, aby zapewnić jak największą dokładność faktyczną. Mamy ścisłe wytyczne dotyczące pozyskiwania i tylko linki do renomowanych serwisów medialnych, akademickich instytucji badawczych i, o ile to możliwe, recenzowanych badań medycznych. Zauważ, że liczby w nawiasach [1], [2] itd.

Dla kobiet przechodzących chemioterapię utrata włosów często jest traumą, z którą trudno im sobie poradzić. Joanna Sobol - psychoonkolog z zarządu Fundacji OnkoCafe wyjaśnia, jak działa rewolucyjny wynalazek, który sprawia, że Polki nie muszą się już obawiać straty bujnej czupryny podczas leczenia raka. O innowacyjnym czepku chłodzącym, który redukuje utratę włosów po chemioterapii aż o 90 proc. Włosy to nieodłączny atrybut kobiecości. Dla pacjentek onkologicznych konieczność poddania się chemioterapii wiąże się często z przykrym doświadczeniem, jakim jest utrata owłosienia. Jedne zakrywają głowę wymyślnymi chustkami, inne kupują peruki. Tych, które mają odwagę pokazywać łysinę publicznie jest zdecydowanie najmniej. Strach przed brakiem akceptacji otoczenia nierzadko jest na tyle silny, że paraliżuje w kobietach chęć stawienia czoła chorobie i pokonania raka. Aż 8 proc.

Komentarze

seo-master

Utrata włosów to cios dla większości kobiet chorujących na raka. Jak wówczas dbać o skórę głowy i kiedy włosy znów odrosną?

zire

Zostaw swoją myśl