Wypadanie włosów przyczyny i leczenie

WYZDROWIEJESZ 60 # 82 WYPADANIE WŁOSÓW

Istnieje wiele czynników powodujących wypadanie włosów. Jednym z najtrudniejszych i zarazem najważniejszym elementów leczenia jest znalezienie przyczyny ich wypadania. Lista przyczyn waha się od podstawowej pielęgnacji i stylu życia do uwarunkowań genetycznych. Skutkiem może być tymczasowe jak również długotrwałe wypadanie włosów. Aby dowiedzieć się dlaczego występują u nas tego typu objawy warto skonsultować się ze specjalistą trychologiem. Prawidłowa diagnoza i szybkie działanie przynoszą poprawę w krótkim czasie. Stosowanie preparatów wzmacniających na bazie np.

Zwykle wypadanie włosów zaczyna się od utraty gęstości. Włosy stają się cieńsze, wyrasta ich coraz mniej i wypadają po uzyskaniu zaledwie kilku centymetrów długości. U niektórych łysienie trwa latami, ale podczas chemioterapii włosy można stracić nawet w kilka dni. Proces jest jednak odwracalny.

Komentarze

Baza wiedzy.

nicnames

Na początku pamiętajmy, że wypadanie włosów jest normalnym etapem w rozwoju włosa. Czas życia włosa wynosi od 2 do 6 lat, przyrasta on około 1 cm co miesiąc i w końcu wypada.

Leela

Zostaw swoją myśl